Poznaliśmy ostateczny wygląd iPhone’a 15 Pro i 15 Pro Max (rendery)

Łukasz Bernaczyk   27 kwietnia 2023

9to5Mac udostępnił wczoraj najnowsze schematy CAD iPhone’a 15 Pro i 15 Pro Max, które otrzymał od jednego z zaprzyjaźnionych producentów akcesoriów do smartfonów Apple. Na grafikach widzimy ważne zmiany w porównaniu z obecnymi modelami, jak i wcześniejszymi renderami tegorocznych flagowców.

Warto zaznaczyć, że zdaniem redaktorów 9to5Mac, źródło przecieku jest “ekstremalnie wiarygodne”.

berrolia

iPhone 15 Pro i 15 Pro Max – ostateczny wygląd

Przez dłuższy czas do sieci trafiały informacje o tym, że w tym roku Apple zastąpi fizyczne przyciski zmiany głośności oraz wyciszenia ich dotykowymi odpowiednikami. Dwa tygodnie temu analityk Ming-Chi Kuo poinformował jednak, że w związku z problemami produkcyjnymi, Apple zdecydowało się zostawić fizyczne przyciski w tegorocznych iPhone’ach z linii “pro”.

Potwierdza to powyższa grafika, lecz – jak łatwo zauważyć – zmianie uległ przełącznik wyciszenia. Mimo iż nadal jest fizyczny, a nie haptyczny, to jest to przycisk, a nie przesuwany przełącznik.

Z najnowszych informacji wynika, że jest programowalny Action button (“przycisk czynności”), znany z Apple Watch Ultra, który pozwoli nie tylko wyciszyć telefon, ale też szybko uruchomić dowolną funkcję telefonu.


iPhone 15 Pro (po lewej) vs. iPhone 14 Pro

Warto dodać, że przycisk “Action” ma pojawić się jedynie w iPhonie 15 Pro i 15 Pro Max – nie zobaczymy go w dwóch tańszych wersjach, czyli w iPhonie 15 i 15 Plus.

Większa wyspa z mniej wystającymi obiektywami

Nowe schematy CAD ujawniają jeszcze jedną zmianę w stosunku do tych, które trafiły do sieci w ubiegłym miesiącu.

Wygląda na to, że iPhone’15 Pro i iPhone 15 Pro Max będą rzeczywiści posiadały jeszcze większą wyspę aparatów niż w przypadku iPhone’a 14 Pro i 14 Pro Max, jednak same obiektywy nie będą wystawały aż tak bardzo ponad tę wyspę, jak pokazywały to rendery z z marca.

Pozostałe zmiany zgodnie z wcześniejszymi doniesieniam

Poza dwoma powyższymi zmianami, w pozostałych aspektach wyglądu nowe rendery CAD potwierdzają wcześniejsze doniesienia. Jest więc port USB-C, zaokrąglone krawędzie boczne i najcieńsze zastosowane dotychczas w smartfonie ramki wokół ekranu.

Przypomnę, że premiera całej lini iPhone’ów 15 spodziewana jest we wrześniu tego roku.

Wszystko, co do tej pory wiadomo o tegorocznych smartfonach z Cupertino znajdziesz tutaj.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: