Po pierwszych, intensywnych testach baterii Apple Watch, postanowiłem sprawdzić, jak zarządzenie energią w zegarku wygląda w warunkach ograniczonego używania, czyli takiego, kiedy chcemy korzystać z podstawowych funkcji Apple Watch, ale jednocześnie zależy nam na tym, żeby zegarek działał jak najdłużej na jednym ładowaniu.
Zegarek odłączyłem od ładowarki w poniedziałek o godz. 10:30 (100% naładowania):
- 85%: godz. 17:00
- 66%: północ
- 44%: godz. 10:30 we wtorek – po 24 godz. w gotowości i 2 godz. 7 min w użyciu;
- 35%: godz. 13:00
- 20%: godz. 18:00
- 8%: północ
- 7%: godz. 0:34 (środa) – po 37 godz. w gotowości (i 3 godz. 42 min w użyciu).
W środę rano zegarek był już całkowicie rozładowany, wyładował się więc w nocy, prawdopodobnie po mniej więcej 40 godz. w gotowości.
Okazuje się więc, że przy umiarkowanym korzystaniu z Apple Watch, może on działać dwa dni na jednym ładowaniu.
W ciągu tych dwóch dni ograniczyłem się do używania dwóch najbardziej podstawowych funkcji zegarka, czyli sprawdzania godziny i odczytywania powiadomień (Wiadomości, Messenger, WhatsApp, Twitter, Przypomnienia). Poza tym kilkukrotnie sprawdzałem pogodę (w Skrótach i aplikacji Pogoda), pocztę (Mail), zainstalowałem aplikację Things (po czym dodawałem i odhaczałem pozycje z listy to do), do tego nawigowałem trochę po menu zegarka i zmieniłem kilka ustawień.
Ten test to w zasadzie kolejne potwierdzenie, że Apple Watch w zupełności wystarczy na całodniowe, nawet bardzo intensywne używanie.
Warto jednak zwrócić uwagę, że wyniki drugiego testu nie są imponujące w porównaniu z wynikami pierwszego, kiedy Apple Watch używałem dużo bardziej intensywnie (rozmowy telefoniczne, słuchanie muzyki, gry, instalowanie i korzystanie z wielu aplikacji). Dziwni mnie, że w porównaniu z pierwszym testem, w drugim system zmierzył użycia zegarka krótsze jedynie o około 25 minut. Trzeba będzie dokładnie przyjrzeć się temu, w jaki sposób Apple ocenia realne użycie.
W ciągu dwóch dni testu nie zauważyłem, żeby bateria iPhone’a wyładowywała się szybciej niż wtedy, kiedy telefon nie był jeszcze sparowany z zegarkiem.
Czytaj też: moje wrażenia z pierwszego i drugiego dnia z Apple Watch.
Więcej o Apple Watch:
- 10 fantastycznych funkcji Apple Watch, o których prawdopodobnie nie wiecie
- Ceny Apple Watch w Polsce
- Polskie ceny pasków do Apple Watch
- Jak, gdzie i kiedy kupić Apple Watch
- Pierwsze gry na Apple Watch
Podłącz się do Think Apple na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.