Apple Watch: drugi test baterii, czyli 2 dni na jednym ładowaniu

Tomek Czech   29 kwietnia 2015

drugi-test-baterii

Po pierwszych, intensywnych testach baterii Apple Watch, postanowiłem sprawdzić, jak zarządzenie energią w zegarku wygląda w warunkach ograniczonego używania, czyli takiego, kiedy chcemy korzystać z podstawowych funkcji Apple Watch, ale jednocześnie zależy nam na tym, żeby zegarek działał jak najdłużej na jednym ładowaniu.

berrolia

Zegarek odłączyłem od ładowarki w poniedziałek o godz. 10:30 (100% naładowania):

  • 85%: godz. 17:00
  • 66%: północ
  • 44%: godz. 10:30 we wtorek – po 24 godz. w gotowości i 2 godz. 7 min w użyciu;
  • 35%: godz. 13:00
  • 20%: godz. 18:00
  • 8%: północ
  • 7%: godz. 0:34 (środa) – po 37 godz. w gotowości (i 3 godz. 42 min w użyciu).

apple-watch-bateria

W środę rano zegarek był już całkowicie rozładowany, wyładował się więc w nocy, prawdopodobnie po mniej więcej 40 godz. w gotowości.

Okazuje się więc, że przy umiarkowanym korzystaniu z Apple Watch, może on działać dwa dni na jednym ładowaniu.

W ciągu tych dwóch dni ograniczyłem się do używania dwóch najbardziej podstawowych funkcji zegarka, czyli sprawdzania godziny i odczytywania powiadomień (Wiadomości, Messenger, WhatsApp, Twitter, Przypomnienia). Poza tym kilkukrotnie sprawdzałem pogodę (w Skrótach i aplikacji Pogoda), pocztę (Mail), zainstalowałem aplikację Things (po czym dodawałem i odhaczałem pozycje z listy to do), do tego nawigowałem trochę po menu zegarka i zmieniłem kilka ustawień.

Ten test to w zasadzie kolejne potwierdzenie, że Apple Watch w zupełności wystarczy na całodniowe, nawet bardzo intensywne używanie. 

Warto jednak zwrócić uwagę, że wyniki drugiego testu nie są imponujące w porównaniu z wynikami pierwszego, kiedy Apple Watch używałem dużo bardziej intensywnie (rozmowy telefoniczne, słuchanie muzyki, gry, instalowanie i korzystanie z wielu aplikacji). Dziwni mnie, że w porównaniu z pierwszym testem, w drugim system zmierzył użycia zegarka krótsze jedynie o około 25 minut. Trzeba będzie dokładnie przyjrzeć się temu, w jaki sposób Apple ocenia realne użycie.

W ciągu dwóch dni testu nie zauważyłem, żeby bateria iPhone’a wyładowywała się szybciej niż wtedy, kiedy telefon nie był jeszcze sparowany z zegarkiem.

Czytaj też: moje wrażenia z pierwszego i drugiego dnia z Apple Watch.  

Więcej o Apple Watch:

Podłącz się do Think Apple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: