Gurman: Apple pracuje nad aktualizacją Apple Watch i Apple TV

Marek Twejn   18 maja 2015

korona-apple-watch

Apple Watch nie jest jeszcze nawet dostępny w Polsce, a już otrzymujemy garść informacji o planowanych przez Apple aktualizacjach zegarka. Niezawodny Mark Gurman z 9to5Mac donosi, że Apple przygotowuje serię aktualizacji dla Apple Watch i Apple TV.

Nowości w Apple Watch mają dotyczyć przede wszystkim kwestii bezpieczeństwa, zdrowia i fitness oraz integracji z aplikacjami firm trzecich. Zegarek ma być też mocniej zintegrowany z Apple TV, którego nowy model zadebiutować ma w czerwcu podczas WWDC 2015.

berrolia

Spodziewane nowości w Apple Watch:

  • Find my Watch: aplikacja wzorowana na znanej z iOS “Find my iPhone”; pozwoli zlokalizować zgubiony lub skradziony zegarek, zablokować go lub skasować z niego wszystkie dane na odległość. Dodatkowo, dzięki funkcji “elektronicznej smyczy”, sparowany z iPhonem zegarek ma powiadamiać nas jeśli zbytnio oddalimy się od telefonu (w domyśle – jeśli przypadkowo zostawimy go gdzieś lub zostanie skradziony). Swoją lokalizację Apple Watch będzie określał korzystając z GPS w iPhonie, nie wiadomo jednak, jak będzie to robił po utracie połączenia z telefonem. Być może dlatego źródła Gurmana informują, że fukcja ta może pojawić się dopiero w kolejnym modelu Apple Watch, wyposażonym w bardziej zaawansowany chip łączności bezprzewodowej (i GPS?);
  • ostrzeganie o nieprawidłowym rytmie serca: Apple pracuje nad tym, by umożliwić zawartemu w Apple Watch pulsometrowi informowanie użytkownika o nieregularnym biciu serca. Ta funkcja może jednak nigdy nie zostać udostępniona publicznie, ze względu na zbyt dużą odpowiedzialność wobec użytkownika i restrykcyjne regulacje prawne w kwestiach dotyczących zdrowia;
  • dodatkowe czujniki: według źródeł, Apple przygotowało plan wprowadzenia dodatkowych sensorów do Apple Watch. W najbliższej przyszłości zegarek będzie prawdopodobnie potrafił mierzyć ciśnienie krwi i monitorować nasz sen, w dalszej perspektywie ma być dodany czujnik pozwalający monitorować poziom glukozy we krwi;
  • aplikacje i widżety firm trzecich: oprócz tworzenia pełnych, całkowicie niezależnych od iPhone’a aplikacji, deweloperzy mają otrzymać możliwość tworzenia malutkich widżetów na tarcze zegarka (Apple nazywa je Complications, obecnie mogą wyświetlać one np. datę, temperaturę, poziom naładowania baterii czy informacje o najbliżsyzm zaplanowanym wydarzeniu). Firma z Cupertino testuje podobno widżety dla Twittera, które mogłyby wyświetlać np. liczbę nieodczytanych wspomnień lub nawet treść tweeta;
  • pilot dla nowej wersji Apple TV: Apple Watch ma być podstawowym urządzeniem sterującym Apple TV (prawdopodobnie przy użyciu Siri).

Nowe Apple TV

Źródła Gurmana potwierdzają wcześniejsze informacje, że podczas tegorocznej WWDC Apple zaprezentuje nowy model Apple TV ze wsparciem dla Siri i aplikacji firm trzecich (własny App Store).

Nowe Apple TV ma być mniejsze od obecnego modelu i według informacji z wielu źródeł, będzie wyposażone w pilota z dotykowym ekranem lub gładzikiem.

Premiera nowego serwisu streamingowego od Apple (telewizja na żywo i VOD) ma odbyć się już po premierze nowego modelu Apple TV (najprawdopodobniej dopiero jesienią).

iDream

Czytaj też:

Podłącz się do Think Apple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: 9to5Mac

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: