iPhone 6s/6s Plus w Niemczech od 18 września?

Marek Twejn   18 sierpnia 2015

iphone-6s

Przyglądając się datom ogłaszania i pojawiania się w sprzedaży nowych iPhone’ów w poprzednich latach, właściwie w ciemno można przewidzieć datę prezentacji i rynkowej premiery tegorocznych modeli. Dlatego już ponad miesiąc temu próbowaliśmy odgadnąć kluczowe daty związane z premierą iPhone 6s: 8/9 września (ogłoszenie), 11 września (rezerwacje), 18 września (sprzedaż). Datę prezentacji (9 września) potwierdził już John Paczkowski, teraz prawdopodobne potwierdzenie znajduje data sklepowej premiery nowych iPhone’ów.

berrolia

Niemiecka strona Macerkopf podaje, że co najmniej dwóch z trzech największych niemieckich operatorów komórkowych przygotowuje się do rozpoczęcia sprzedaży iPhone’a 6s w piątek, 18 września.

Niemcy z pewnością znajdą się w pierwszej grupie państw, w których będą dostępne nowe iPhone’y. Kiedy pojawią się w Polsce? W poprzednich trzech latach nowe iPhone’y trafiły do sprzedaży w Polsce:

  • iPhone 5: 28 września – tydzień po premierze światowej;
  • iPhone 5s/5c: 25 października – półtora miesiąca po premierze światowej;
  • iPhone 6/6 Plus: 24 października – półtora miesiąca po premierze światowej.

Jeśli więc nie będziemy mieli szczęścia i iPhone’y 6s/6s Plus nie trafią do oficjalnej dystrybucji w Polsce pod koniec września, możemy się ich spodziewać dopiero w drugiej połowie października.

Nowe iPhone’y mają być wyposażone w technologię Force Touch, szybsze procesory A9, 2 GB RAM, kamerę 12 MP, ulepszone Touch ID oraz bardziej wydajny chip do bezprzewodowej transmisji danych, który zapewni dłuższe życie baterii i umożliwi szybszą transmisję danych przez LTE. Maja być też dostępne w kolorze różowego złota.

Podczas najbliższego eventu Apple, który najprawdopodbniej odbędzie się 9 września, maja być zaprezentowany również nowy model Apple TV oraz nowe iPady (iPad mini 4, być może również iPad Air 3 oraz iPad Pro).

Czytaj też: 

Źródło: Macerkopf, za MacRumors
Grafika: shoplemonde.de

MacBooki i iPady ze zniżką nawet 11%. Do tego akcesoria w prezencie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: