iPad Pro: nowa klawiatura w iOS 9 zdradza plany Apple?

Marek Twejn   15 czerwca 2015

ipad-pro

Pierwsze plotki o 12-calowym iPadzie Pro pojawiły się mniej więcej wtedy, gdy Apple było bardziej zainteresowane zmniejszaniem rozmiarów swojego tabletu (iPad mini), dlatego podeszliśmy do nich bardzo sceptycznie. W ciągu ostatnich dwóch lat pojawiło się jednak na tyle dużo doniesień na temat większego iPada, że raczej nikt nie ma już wątpliwości, że iPad Pro ujrzy niedługo światło dzienne.

berrolia

Kolejnym dowodem na to może być odkrycie dokonane przez znanego hakera i dewelopera iOS –  Steve’a Troughtona Smitha. Zaobserwował on, że w iOS 9 klawiatura systemowa na iPadzie zmienia się w zależności od rozdzielczości ekranu. Przy największej możliwej rozdzielczości na klawiaturze zobaczymy dodatkowy pasek symboli oraz nieco inny rozkład przycisków. Sęk w tym, że nie ma jeszcze iPada, na którym pojawiłaby się taka klawiatura.

Na iPadzie Air 2 z iOS 9 klawiatura wygląda tak:

klawiatura-ipad-air

Tymczasem nowo odkryta klawiatura dostosowana do najwyższej rozdzielczości wygląda tak:

ipad-pro-klawiatura

Oczywiście nie musi być to ostateczny dowód na istnienie iPada Pro – równie dobrze Apple może wprowadzić jesienią na rynek iPada Air o większej rozdzielczości ekranu, ale biorąc pod uwagę ilość doniesień potwierdzających, że Apple rzeczywiście pracuje nad większym modelem iPada, jesteśmy mocno przekonani, że nową klawiaturę zobaczymy już niedługo na 12-calowym iPadzie.

Więcej o iOS 9:

Podłącz się do Think Apple na Facebooku, Twitterze lub Google+ żeby nie przegapić żadnych wiadomości ze świata Apple.

Steve Troughton Smith

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: