Jak Force Touch będzie działać w iPhonie 6s/6s Plus?

Tomek Czech   11 sierpnia 2015

force-touch-iphone

Mark Gurman z 9to5Mac zdobył od swych źródeł wewnątrz Apple kolejne informacje na temat działania Force Touch w iPhone’ach 6s i 6s Plus, których premiera odbędzie się prawdopodobnie 9 września.

berrolia

Nowe informacje pochodzą od osób, które miały okazję wypróbować działanie Force Touch w nowym modelu iPhone’a. W odróżnieniu od Apple Watch, w którym mocniejsze przyciśnięcie wyświetlacza służy do wyświetlania dodatkowych opcji/przycisków, w iPhonie Force Touch będzie najczęściej służyło jako skrót do szybszego aktywowania danej funkcji.

Osoby będące źródłem informacji podają kilka przykładów użycia Force Touch:

  • w aplikacji Mapy, mocniejsze naciśnięcie ekranu w danym miejscu na mapie od razu uruchomi funkcję nawigacji do tego miejsca (obecnie musimy wykonać co najmniej trzy “tapnięcia”, żeby uruchomić nawigację do danego miejsca);
  • mocniejsze naciśnięcie ikony aplikacji Telefon przeniesie nas od razu do Poczty głosowej (analogicznie, użycie Force Touch w przypadku innych aplikacji mogłoby przenieść nas do danego miejsca w tej aplikacji, innego, niż to, które pojawia się przy uruchamianiu aplikacji zwyczajnym dotknięciem);
  • w aplikacji Muzyka, mocniejsze naciśnięcie tytułu danego utworu mogłoby przywołać menu podręczne z najpopularniejszymi akcjami (np. Dodaj do playlisty lub Udostępnij poza siecią);
  • mocniejsze naciśnięcie linka w Safari spowoduje wyświetlenie podglądu strony, do której ten link prowadzi. Jeśli mocniej naciśniemy jakieś słowo, wyświetli się jego definicja.

Będą trzy rodzaje feedbacku, jaki otrzymamy od telefonu używając Force Touch:

1) nie aktywuje się żaden interfejs (menu/okno) – dana funkcja uruchamia się od razu;
2) w miejscu, którym mocnej naciśniemy wyświetlacz pojawia się krótkie menu podręczne;
3) na dole ekranu wyświetla się klasyczna lista dostępnych opcji.

Źródła 9to5Mac donoszą też, że nagrywanie wideo w jakości 4K, które miało być jedną z nowości w iPhonie 6s/6s Plus, może nie być gotowe do wrześniowej premiery.

Źródła potwierdzają, że nowe iPhone’y będą wyposażone w szybsze procesory A9, 2 GB RAM oraz bardziej wydajny chip do bezprzewodowej transmisji danych, który zapewni dłuższe życie baterii i umożliwi szybszą transmisję danych przez LTE.

W ekrany z technologią Force Touch ma być wyposażony również długo oczekiwany, 12,9-calowy iPad Pro, który prawdopodobnie będzie wyposażony w rysik, i którego premiera mogłaby się odbyć wraz z premierą iOS 9.1 (najprawdopodobniej w październiku/listopadzie tego roku).

W maju 9to5Mac donosiło, że w Force Touch mogą być też wyposażone pozostałe iPady, których premiera odbędzie się tej jesieni (iPad Air 3 i iPad mini 4).

Podłącz się do Think Apple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Czytaj też: 

Źródło: 9to5Mac

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: