Premiera iPhone’a 6s/6s Plus 11 września, w sklepach tydzień później?

Tomek Czech   6 lipca 2015

pink-iphone-6s

Według chińskiego bloga M.I.C. Gadget, cytowanego przez Cult of Mac, iPhone 6s/6s Plus zostanie zaprezentowany 11 września, a w sprzedaży pojawi się 18 września. Choć te informacje to czysta spekulacja – chińscy blogerzy powołują się na źródła w fabryce Foxconn, w której z pewnością nikt nie zna dokładnej daty premiery nowych iPhone’ów, to jednak na ich podstawie i my możemy pospekulować na temat prawdopodobnej daty pojawienia się nowych smartfonów od Apple na rynku.

berrolia

W  poprzednich trzech latach prezentacja nowych iPhone’ów odbywała się w drugim tygodniu września, we wtorek (iPhone 5s/6) lub w środę (iPhone 5). Jeśli Apple będzie się trzymało tej tradycji również w tym roku, iPhone 6s/6s Plus zadebiutuje we wtorek 8 września lub w środę 9 września.

Debiut w piątek 11 września wydaje się bardzo mało prawdopodobny, głównie ze względów marketingowych – nowych produktów nie pokazuje się tuż przed weekendem, gdy potencjalni klienci, a zwłaszcza wszystkie media powoli udają się na weekendowy odpoczynek.

Co do daty rozpoczęcia sprzedaży nowych iPhone’ów, piątek 18 września wydaje się bardzo prawdopodobny. W poprzednich trzech latach nowe iPhone’y pojawiały się w sprzedaży właśnie w piątek, w następnym tygodniu po premierze.

W przypadku iPhone’a 5 i 6 odbyła się też przedsprzedaż – ruszyła w piątek w tygodniu premiery telefonu (nie było przedsprzedaży iPhone’a 5s).

Jeśli Apple będzie się trzymało tradycji z poprzednich trzech lat, sprawy w tym roku potoczą się następująco:

  • premiera iPhone’a 6s/6s Plus: 8-9 września
  • ewentualna przedsprzedaż: 11 września
  • w sprzedaży od 18 września.

Dostępność w Polsce

W poprzednich trzech latach nowe iPhone’y trafiły do sprzedaży w Polsce:

  • iPhone 5: 28 września – tydzień po premierze światowej;
  • iPhone 5s/5c: 25 października – półtora miesiąca po premierze światowej;
  • iPhone 6/6 Plus: 24 października – półtora miesiąca po premierze światowej.

Jeśli więc nie będziemy mieli szczęścia i iPhone 6s/6s Plus nie trafi do oficjalnej dystrybucji w Polsce pod koniec września, możemy się go spodziewać dopiero w drugiej połowie października (w drugim/trzecim tygodniu października Apple zwyczajowo wprowadza na rynek nowe iPady, najprawdopodobniej dlatego zwleka z wprowadzeniem iPhone’ów na nowe rynki).

Według najnowszych doniesień, iPhone 6s będzie wyposażony w technologię Force Touch, kamerę 12 MP, 2 GB RAM, ulepszone Touch ID i będzie dostępny również w kolorze różowym.

Podłącz się do Think Apple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Czytaj też:

Źródło: M.I.C. Gadget, za Cult of Mac

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: