Premiera iPada Pro i iPada mini 4 już 9 września, iPad Air 3 dopiero w 2016?

Tomek Czech   3 września 2015

ipad-pro

Wiemy już prawie na pewno, że 9 września zobaczymy nowe iPhone’y i nowy model Apple TV. Coraz więcej wskazuje na to, że w następną środę swoją premierę będą też miały nowe iPady.

berrolia

W poprzednich latach Apple prezentowało nowe iPhone’y we wrześniu, natomiast nowe iPady – w październiku. Jednak już miesiąc temu John Paczkowski z BuzzFeed informował, że tym razem na wrześniowym evencie zobaczymy zarówno nowe smartfony, jak i nowe tablety od Apple. Doniesienia te potwierdził właśnie nie kto inny, jak Mark Gurman z 9to5Mac.

Powołując się na informacje z “zaufanego źródła”, Gurman twierdzi, że w następnym tygodniu Apple zamierza zaprezentować długo oczekiwanego iPada Pro (tak właśnie ma się oficjalnie nazywać) oraz iPada mini 4. Premiera iPada Air 3 planowana jest dopiero na 2016 r.

iPad Pro ma pojawić się w sprzedaży w listopadzie. Zamówienia będzie można składać pod koniec października.

Gurman nie wyklucza jednak, że Apple może zdecydować się jeszcze na przełożenie prezentacji nowych iPadów na początek października.

iPad Pro ma być wyposażony w 12-calowy wyświetlacz, rysik ze wsparciem dla Force Touch oraz dwa głośniki i ma być przeznaczony przede wszystkim do zadań profesjonalnych.

iPad mini 4 będzie prawdopodobnie mniejszą wersją iPada Air 2. Otrzyma zapewne nowy, wydajniejszy procesor, ulepszoną kamerę oraz wsparcie dla wprowadzonej w iOS 9 funkcji Split View

Według Gurmana, nie powinniśmy się spodziewać premiery nowych Maców na przyszłotygodniowym evencie.

Podłącz się do Think Apple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji z eventu.

Więcej o nowych iPadach:

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: