Nowy, ultracienki MacBook Pro według projektu Martina Hajka

Marek Twejn   30 marca 2016

pro1

W najbliższych miesiącach spodziewamy się nowych MacBooków, nie wiemy tylko dokładnie, w jakim kierunku Apple rozwinie całą linię swoich laptopów. Już w kwietniu mają zadebiutować nowe MacBooki, które mogą całkowicie zastąpić linię Air – trudno jednak przewidzieć, czy MacBook Air zniknie z rynku już w tym roku. Według wielu doniesień, w okolicach czerwcowej WWDC pojawią się też nowe MacBooki Pro, które najprawdopodobniej także zostaną znacząco “odchudzone”. Projekt takiego ultracienkiego Pro stworzył właśnie Martin Hajek.

berrolia

W jego wizji nowy MacBook Pro 15″ to właściwie przeskalowany model 12-calowego MacBooka, którego Apple wprowadziło na rynek w zeszłym roku. Wyposażony miałby być w 4 porty USB-C, gniazdo na kartę SD, wyjście mini-jack oraz klawiaturę, której rozmiar nie zmieniłby się w porównaniu z obecnym modelem Pro.

pro2

Tym, co pozwoliło firmie z Cupertino osiągnąć tak cienkiego laptopa, jakim jest MacBook, było przede wszystkim pozbycie się wentylatora chłodzącego procesor. Trudno przewidzieć, czy uda sie go wyeliminować także z nowego Pro, który z pewnościa wyposażony będzie w zdecydowanie bardziej wydajny (= mocniej nagrzewający się) procesor.

W tegorocznych modelach MacBooków powinniśmy zobaczyć najnowsze procesory Intela – Skylake. Ich największą zaletą jest świetne zarządzanie energią, co czyni je idealnymi dla ultracienkich laptopów z małą baterią.

Na wszystkich grafikach Hajek użył koloru Rose Gold, ale oczywiście nie ma wątpliwości, że nowe MacBooki Pro byłyby również dostępne w innych kolorach.

Na renderach Hajka widzimy też nieco odmieniony interfejs OS X, stworzony przez Andrew Ambrosino.

Na swoich grafikach Hajek zestawia nowego MacBooka Pro z obecnymi modelami 15-calowego Pro z ekranem Retina oraz 12-calowym MacBookiem.

macbook-zgsklep-macguardPodłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Czytaj też:

Źródło: Martin Hajek, za 9to5Mac

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: