iPhone (7) z ekranem edge-to-edge?

Marek Twejn   31 marca 2016

fake-iphone-7

Czy w iPhonie pojawi się w końcu tak wyczekiwany przez wielu ekran edge-to-edge (bez bocznych ramek)? W chińskiej sieci Weibo pojawiło się zdjęcie rzekomo przedstawiające iPhone’a 7 z takim właśnie wyświetlaczem. Zdjęcie jest prawie na pewno sfabrykowane w Photoshopie lub przedstawia po prostu podróbkę iPhone’a, dlatego traktujemy je bardziej jako pomysł na nowy dizajn applowskiego smartfona oraz okazję do zastanowienia się, czy takie rozwiązanie jest możliwe i czy ma sens.

berrolia

Choć nie widzieliśmy jeszcze żadnych zdjęć (prototypów) iPhone’a 7, co do których istniałoby duże prawdopodobieństwo, że są prawdziwe, to z wszystkich dotychczasowych doniesień wynika, że tegoroczny iPhone będzie wyglądał niemal identycznie, jak modele 6/6s.

Największą, ale jedną z nielicznych zmian ma być pozbycie się przez Apple części fug antenowych z tylnego panelu telefonu.

iphone_7_render_mr

Prawdziwa zmiana dizajnu iPhone’a ma nadejść w 2017 r. – według analityka Ming-Chi Kuo, przyszłoroczne modele będą posiadały zaokrąglony ekran i zaokrąglone krawędzie oraz szklaną obudowę, podobną do tej znanej z iPhone’a 4.

Kuo twierdzi, że będzie to „całkowicie nowy dizajn”, z cieńszymi ramkami obudowy wokół ekranu, co mogłoby oznaczać zastosowanie ekranu edge-to-edge.

Według informacji, do których dotarł Kuo, w 2017 r. Apple ma wprowadzić na rynek iPhone’a z 5,8-calowym ekranem. Dzięki nowemu dizajnowi, model ten – mimo większego wyświetlacza – ma być jako całość mniejszy niż obecny 5,5-calowy iPhone 6/6s Plus. Żeby tak się stało, zdecydowanie cieńsze ramki musiałby pojawić się nie tylko z boku ekranu, ale również nad nim i pod nim, co z kolei oznaczałoby konieczność przeniesienia przycisku Home w inne miejsce (np. na tył obudowy) lub wbudowanie go w wyświetlacz.

iPhone-7-2_3

Pomocna w zastosowaniu ekranu edge-to-edge mogłaby być technologia opracowana przez Sharpa, która umożliwia m.in. wycinanie otworów w wyświetlaczach. W takim otworze Apple mogłoby umieścić przycisk Home z Touch ID.

iphone-7-3

Czytaj też: Kto chce mniejszego iPhone’a?

Dajcie znać w komentarzach, co myślicie na temat ekranu edge-to-edge.

Wszystkie plotki na temat iPhone’a 7:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Weibo, za 9to5Mac
Grafika: MacRumors, Martin Hajek

lapa-backpack

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: