Jak oglądać transmisję na żywo z sesji otwierającej WWDC 2016 [Mac, iOS, Windows, Android]

Marek Twejn   13 czerwca 2016

wwdc16

Już za kilka godzin rusza sesja otwierająca WWDC 2016, podczas której Apple zaprezentuje iOS 10 oraz nowe wersje systemu operacyjnego dla Maca (macOS 10.12), Apple Watch (watchOS 3) i Apple TV (tvOS 10). Bardzo możliwe, że udostępni też SDK dla Siri. Mniej prawdopodobne jest, że zaprezentuje nowe urządzenie – obsługiwanego przy użyciu Siri inteligentnego asystenta domowego, nad którym podobno od dawna pracuje. Nie spodziewamy się też innych premier sprzętowych, ale wiemy, że firma z Cupertino ma w planach odświeżenie linii MacBooków jeszcze w czerwcu, więc możemy zostać zaskoczeni.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na stronie Apple i będzie można je oglądać na wszystkich urządzeniach Apple (Mac, iPhone, iPad, iPod touch, Apple TV 2/3/4) oraz na PC i Androidzie.

berrolia

Urządzenia Apple

Apple udostępnia streaming dla iPhonów, iPadów, iPodów touch z systemami iOS 7.0 lub nowszymi, Maców z Safari w wersji 6.0.5 lub nowszej na OS X w wersji 10.8.5 lub nowszej, Apple TV 2 i 3 generacji z oprogramowaniem 6.2 lub nowszym oraz Apple TV 4.

  • iPhone/iPad/iPod touch/Mac: streaming będzie dostępny na stronie na tej stronie Apple (działa jedynie w Safari);
  • Apple TV 2 i 3: oglądamy na specjalnym kanale „Apple Events”, który pojawi się w menu głównym przed rozpoczęciem wydarzenia;
  • Apple TV 4: oglądamy w aplikacji “Apple Events” lub „WWDC”, które można bezpłatnie pobrać z Apple TV App Store.

Windows 10

Sesję będzie można oglądać na żywo na komputerze z Windowsem 10 – wystarczy uruchomić  przeglądarkę Microsoft Edge i otworzyć stronę wydarzenia.

Android i komputer z innym systemem niż Windows 10

1. Ściągnij, zainstaluj i otwórz VLC Player (Windows, Android)
2.

– Windows: kliknij w Media (lewy górny róg) -> Open Network Stream 

– Android: otwórz zakładkę Stream

3. Wklej ten link:

http://p.events-delivery.apple.com.edgesuite.net/15pijbnaefvpoijbaefvpihb06/m3u8/atv_mvp.m3u8

Aż do rozpoczęcia transmisji będzie się wyświetlała informacja o błędzie: „Unable to open the MRU file …”, o 19:00 stream powinien zacząć działać. Jeśli nie – zajrzyj na tę stronę ponownie, z pewnością zaktualizujemy ją o działający link.

Ta metoda powinna też działać Macach i urządzeniach iOS z oprogramowaniem starszym, niż oficjalnie wymagane.

ThinkApple będzie na bieżąco relacjonować wszystkie wydarzenia z sesji otwierającej WWDC 2016. Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji.

Do poczytania przed eventem:

Produkty Apple w super cenach

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: