Woolet – portfel z lokalizatorem Bluetooth (recenzja wideo)

Mateusz Majewski   17 sierpnia 2016

woolet_001

Akcesoria Bluetooth towarzyszą nam dzisiaj na każdym kroku. Bezprzewodowo łączymy się już nie tylko ze słuchawkami, czy głośnikiem, ale też z ołówkiem, opaską fitness i brelokiem do kluczy. W erze IoT urządzenia stają się też “mądrzejsze” – termostat sam ustawia odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, a ekspres sam przygotowuje każdemu domownikowi jego ulubioną kawę. Po głośnej i zakończonej ogromnym sukcesem kampanii na Kickstarterze, do grona takich urządzeń dołączył zwykły (zdawałoby się…) portfel.

berrolia

Woolet to inteligentny portfel, którego – według jego twórców – nie da się zgubić. Urządzenie wyposażone jest w moduł Bluetooth i połączone jest w parę z naszym smartfonem przy pomocy aplikacji Woolet app. Jeśli tylko zastawimy gdzieś Wooleta, albo zostanie on ukradziony i znajdzie się on poza zasięgiem telefonu (około 60 metrów), aplikacja od razu nas o tym powiadomi.

Aplikacja jest również dostępna na Apple Watch, dzięki czemu powiadomienie o “zgubieniu” portfela jest właściwie niemożliwe do przegapienia.

woolet_002

Jeśli Woolet zawieruszy się nam gdzieś w domu, aplikacja pomoże nam go znaleźć, dzięki funkcji pokazywania odległości portfela od telefonu.

Wooleta ładujemy bezprzewodowo za pomącą maty indukcyjnej QI. Bateria może działać nawet 6 miesięcy na jednym ładowaniu.

Poza elektroniką, Woolet to też klasyczny portfel – elegancki, wykonany ręcznie z wysokiej jakości materiałów. Zgodnie z obowiązującą modą, jest też bardzo cienki – ma niecały centymetr grubości.

woolet_003

Zobaczcie moją recenzję wideo Wooleta:

Woolet dostępny jest w wersji klasycznej (129 dol) oraz Travel XL (139 dol.) w kolorze czarnym i brązowym. Jest też wersja ECO (109 dol.), zrobiona ze sztucznej skóry.

Aplikacja Woolet App jest dostępna na iOS i Androida.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Wooleta.

Inne recenzje: 

***

Dziękujemy producentowi za udostępnienie Wooleta do testów.

Producenci/dystrybutorzy testowanych produktów nie ingerują w treść naszych recenzji. 

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Student Informatyki. macOS rulez. Nagrywam, żegluję, programuję. Zdjęcia: mateuszmajewski.com

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: