“Wiarygodne źródła” potwierdzają nazwę “iPhone 7”; nowy model dostępny też w kolorze czarnym

Marek Twejn   17 sierpnia 2016

iphone-7-czarny_04

W tym roku nazwa nowego modelu iPhone’a nie jest tak oczywista, jak w ubiegłych latach. Nowy iPhone ma wyglądać niemal identycznie, jak dwa poprzednie modele 6 i 6s (Apple ma przejść na trzyletni cykl zmiany dizajnu iPhone’a), w związku z czym spekulowano o innych nazwach, np. “6SE”. Nowy, okrągły numer dla iPhone’a potrzebny jest firmie z Cupertino za rok, gdy jej smartfon będzie obchodził dziesiąte urodziny i z tej okazji zostanie radykalnie odmieniony.

Jednak według znanej i zazwyczaj wiarygodnej japońskiej strony MacOtakara, nowy iPhone, który ma zostać zaprezentowany już 7 września, będzie się nazywał “iPhone 7“. Powołując się na “godne zaufania źródła”, strona podaje też, że większy model będzie się nazywał “iPhone 7 Plus” i nie wspomina nic o modelu Pro, który według ostatnich doniesień jednak nie zostanie wprowadzony na rynek w tym roku.

berrolia

MacOtakara potwierdza też, że tegoroczny iPhone nie będzie posiadał gniazda minijack i będzie wyposażony w nowy, dotykowy przycisk Home (prawdopodobnie z mechanizmem haptycznym imitujący kliknięcie, podobnym do tego wykorzystywanego przez technologię Force Touch/3D  Touch), znacznie ulepszoną kamerę oraz procesor A10.

Według japońskiego serwisu, iPhone 7 będzie dostępny w pięciu kolorach, w tym w kolorze czarnym, w odcieniu zbliżonym do Maca Pro z 2013 r.

Premiera iPhone’a 7 ma odbyć się 7 września. Przedsprzedaż może ruszyć już 9 września, a nowy telefon ma pojawić się w sklepach 16 lub 23 września.

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji na temat nowego iPhone’a.

Wszystko, co do tej pory „wiemy” na temat iPhone’a 7:

Źródło: MacOtakara, za 9to5Mac
Grafika: Martin Hajek

OKAZJA: Apple AirTag w najniższej cenie od premiery

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: