iPhone 7 z technologią szybkiego ładowania?

Marek Twejn   17 sierpnia 2016

fast-charging-iphone

Według użytkownika @The_Malignant, który w ostatnim czasie jest źródłem wielu przecieków na temat iPhone’a 7, tegoroczny model otrzyma wsparcie dla szybkiego ładowania, “przynajmniej 5V2A”. Flagowe smartfony innych producentów (np. Samsung, HTC, OnePlus, Motorola) od dawna wyposażone są w technologię szybkiego ładowania.

berrolia

Testy przeprowadzone przez Anand Tech pokazują, jak wolno ładują się iPhone’y w porównaniu z topowymi modelami innych marek:

83397

Miejmy nadzieję, że w najnowszym przecieku kluczowe jest słowo “przynajmniej”, i że iPhone 7 otrzyma wsparcie dla jeszcze szybszego ładowania, niż 5V2A (czyli prądem o natężeniu 2 amperów przy napięciu 5 woltów), bo to zapewniłoby mu kompatybilność jedynie z Quick Charge 1.0, czyli technologią wprowadzoną przez Qualcomm w 2013 r. W tym roku firma zaprezentowała technologię Quick Charge 3.0, która pozwala ładować urządzenia nawet 4 razy szybciej, niż przy użyciu standardowej ładowarki.

Warto dodać, że obecne modele iPhone’a możemy naładować szybciej używając ładowarki do iPada: dołączana do iPhone’a płaska ładowarka dostarcza natężenie równe jedynie 1A, a jej moc to tylko 5 W. Adapter od iPada zapewni nam natomiast natężenie o wartości 2,1 A i moc 12 W. Na rynku są dostępne ładowarki o mocy nawet 21 W.

Premiera iPhone’a 7 ma odbyć się 7 września. Przedsprzedaż może ruszyć już 9 września, a nowy telefon ma pojawić się w sklepach 16 lub 23 września.

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji na temat nowego iPhone’a.

Wszystko, co do tej pory „wiemy” na temat iPhone’a 7:

Źródło: The Malignant

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: