Apple udostępnia pierwszą publiczną betę iOS 10.1

Tomek Czech   22 września 2016

iOS-10-icon

Wczoraj Apple udostępniło iOS 10.1 beta 1 deweloperom, a już dzisiaj daje możliwość wypróbowania najnowszej bety każdemu, kto przystąpi do bezpłatnego programu Apple Beta Software Program. Pierwsza wersja testowa iOS 10.1 dodaje tryb portretowy do iPhone’a 7 Plus, daje deweloperom dostęp do danych zbieranych przez barometr w iPadzie Air 2, iPadzie mini 4 i w iPadzie Pro oraz zawiera tradycyjne „ulepszenia i poprawki błędów”.

berrolia

Żeby zainstalować iOS 10.1 Public Beta 1 na swoim urządzeniu musimy zarejestrować się w programie Apple Beta Software Program (używając swojego Apple ID), następnie na swoim iPhonie/iPadzie wejść na stronę beta.apple.com/profile, żeby ściągnąć i zainstalować profil beta-testera (przycisk Download profile).

apple-beta-program

Aktualizacja iOS 10.1 pojawi się w miejscu, z którego instalujemy wszystkie inne uaktualnienia, czyli w Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia.

Zobacz szczegółowe instrukcje: Jak zainstalować publiczną wersję beta iOS 10

Przed aktualizacją koniecznie zróbcie kopię zapasową systemu przez iTunes lub do iCloud (Ustawienia > iCloud > Archiwum).

Tryb portretowy w iPhonie 7 Plus pozwala na sztuczne uzyskanie małej głębi ostrości, czyli efektu rozmytego tła, typowego m.in. dla zdjęć portretowych.

Głębia ostrości pozwala zachować wyraźny obraz twarzy przy rozmyciu wszystkiego w tle. Kiedy robisz zdjęcie iPhonem 7 Plus, nowy system korzysta z dwóch aparatów oraz zaawansowanej technologii samouczenia, aby uchwycić ostre kontury fotografowanego obiektu, jednocześnie rozostrzając drugi plan. To tzw. efekt bokeh, zarezerwowany dotąd dla cyfrowych lustrzanek. Czyli nieważne, na jakim tle, każdy portret będzie jak z obrazka.

plus_camera_depth_large

Wideo: Przegląd najważniejszych nowości i zmian w iOS 10

Posłuchaj kolejnego odcinka naszego podcastu, w którym opowiadamy o wrażeniach po kilku dniach spędzonych z iPhonem 7 (możesz słuchać na SoundCloud lub w Twojej ulubionej aplikacji podcastowej na iOS, Mac lub Apple TV – szukaj “ThinkApple Podcast”).

Thinkapple_logos

Więcej o iOS 10:

Podłącz się do ThinkApple na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: