Ruszyła oficjalna sprzedaż iPhone’a 7 i Apple Watch Series 2 w Polsce

Tomek Czech   23 września 2016

ip7-sprzedaz-pl

Chwilę po północy ruszyła sprzedaż iPhone’a 7 i Apple Watch Series 1/2/Nike+ zarówno na apple.com/pl, jak i u niektórych dystrybutorów oraz operatorów komórkowych. W kilku miastach odbyły się też nocne premiery nowego sprzętu Apple.

Podczas nocnych premier w iSpocie, Cortlandzie, Saturnie i Media Marktcie nie było można kupić żadnego modelu iPhone’a 7 Plus, żadnego z nowych modeli zegarka, ani 4,7-calowego iPhone’a 7 w kolorze onyksu.

Pracownicy polskiego oddziału Apple wyjaśnili nam, że powodem tak małej dostępności nowych produktów w Polsce i w całej Europie jest ogromne zainteresowanie iPhonem 7 i nowym Apple Watchem w Stanach Zjednoczonych. To tam zostały rzucone partie, które według wcześniejszych planów miały trafić do Europy.

Tuż po północy ruszyła też sprzedaż na apple.com/pl. Niektóre modele nowego iPhone’a dostępne są niemal od ręki (np. iPhone 7 złoty lub srebrny – czas realizacji zamówienia to 1-3 dni robocze), na inne musimy czekać od 2 do 4 tygodni (zwłaszcza na modele Plus), a na inne aż do listopada (iPhone w kolorze onyksu; choć w pierwszych minutach sprzedaży dało się go zamówić z czasem realizacji 2-3 tygodnie).

Jeśli chodzi o zegarek, niektóre modele (np. aluminiowe Series 1 z gumowymi paskami) dostępne są z czasem realizacji 1-3 dni robocze, a na inne przyjdzie nam poczekać od 3 do 5 tygodni (zwłaszcza Series 2 – aluminiowe z nylonowymi paskami, stalowe, ceramika). Można też już zamawiać Apple Watch Nike+, ale na dostawę trzeba poczekać do końca października.

Będziemy Was na bieżąco informować o zmieniającej się dostępności iPhone’a 7 oraz nowych modeli Apple Watcha w Polsce.

Posłuchaj kolejnego odcinka naszego podcastu, w którym opowiadamy o wrażeniach po kilku dniach spędzonych z iPhonem 7 (możesz słuchać na SoundCloud lub w Twojej ulubionej aplikacji podcastowej na iOS, Mac lub Apple TV – szukaj “ThinkApple Podcast”).

Thinkapple_logos

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Z miłości do Apple

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: