Intel wprowadza procesory Kaby Lake; mogą zostać zastosowane w nowych Macach

Marek Twejn   3 stycznia 2017

Intel wprowadził dziś na rynek zapowiadane od dawna procesory Intel Core oraz Intel Xeon siódmej generacji – Kaby Lake. Niektóre z nich z dużym prawdopodobieństwem trafią do tegorocznych Maców, ale raczej nie wszystkich.

berrolia

Według Intela, przy zaawansowanej obróbce wideo (4K, 360°), Koby Lake mogą zwiększyć wydajność laptopów nawet o 65%, a desktopów o 35%. Są bardziej energooszczędne, zapewniają większe bezpieczeństwo i mają “otworzyć nowy rozdział w tworzeniu i korzystaniu z rozwiązań VR”.

Nowa seria S, która może zostać wykorzystana w iMacach, to m.in. procesor Core i7-7700K 4,2 GHz z Turbo Boost do 4,5 GHz, cache 8 MB, ze wsparciem dla HyperThreading i zintegrowana grafiką Intel HD Graphics 630. W nowym Macu mini mogłyby być zastosowane nowe procesory z serii U.

Pojawiły się też nowe procesory z zastosowanej w Macu Pro serii E3 Xeon, ale zdaniem AppleInsider, poprzednie procesory Intela, który nie używają architektury Kaby Lake, lepiej nadawałyby się dla nowego, odświeżonego Maca Pro.

Pod koniec 2016 r. Tim Cook przyznał, że Apple ma w planach wprowadzenie na rynek nowych, “świetnych”, stacjonarnych Maców.

Choć Intel wprowadził też nowe procesory Kaby Lake z serii U i H, które Apple wykorzystuje w MacBooku Pro, z dużym prawdopodobieństwem nie trafią one w tym roku do nowych Pro – jak pisaliśmy wcześniej, Apple poczeka raczej na wspierające energooszczędną pamięć LPDDR4 procesory kolejnej generacji – Cannonlake lub Coffee Lake.

MacBook Pro 2017: tańszy, szybszy, 32 GB RAM, dłuższe życie baterii, ekran OLED – raport

300x300-oslo

Podobne tematy: 

Źródło: Intel

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: