Apple warte 800 miliardów dolarów jako pierwsza firma w historii. Na drodze do magicznego biliona

Tomek Czech   8 maja 2017

Kończy się, kończy i skończyć nie może. Cena akcji Apple, największej obecnie firma na świecie, rośnie nieprzerwanie od wielu miesięcy i dzisiaj bije kolejne rekordy – osiągnęła poziom 153 dol., dzięki czemu rynkowa wartość Apple po raz pierwszy w historii przekroczyła granicę 800 miliardów dolarów. Eksperci spodziewają się, że jeszcze w tym roku firma może być warta bilion dolarów.

berrolia

Wielu analityków giełdowych ocenia, że akcje Apple są wciąż niedoszacowane i spodziewają się, że w ciągu następnych miesięcy ich cena może osiągnąć poziom 2oo dol., dzięki czemu rynkowa wartość firmy przekroczy magiczną granicę biliona dolarów.

Swój optymizm opierają m.in. na tym, że Apple ma wprowadzić w tym roku na rynek jubileuszowego, “przełomowego” iPhone’a 8, z którym wiązane są ogromne nadzieje, całkowicie nowe produkty, jak inteligentny asystent domowy, który może zadebiutować już na WWDC 2017 oraz zaczęła testy systemu autonomicznej jazdy, który w przyszłości może trafić do Apple Car.

W tym roku spodziewamy się też kolejnych modeli Apple Watcha (firma z Cupertino została niedawno największym producentem urządzeń noszonych na świecie), iPada Pro oraz iMaca i MacBooka/Pro. Apple zapowiedziało też, że pracuje nad nowym modelem Maca Pro.

Kolejne największe firmy pod względem wartości rynkowej to obecnie: Alphabet (Google) warty w tej chwili 657 mld dol., Microsoft – 530 mld dol. i Amazon – 450 mld dol.

Przeczytaj też:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: