Nawigacja na iPhonie 8 z iOS 11: jak może działać wirtualny przycisk Home i “obszar aktywny” (wideo)

Tomek Czech   5 lipca 2017

Przecieki wskazują na to, że iPhone 8 będzie posiadał wirtualny przycisk Home (niestety bez Touch ID) oraz “obszar aktywny” na dole ekranu, w którym wyświetlałby się np. ikony aplikacji lub inne wirtualne przyciski umożliwiające obsługę urządzenia. Projektant Andrea Cau pokazuje, jak nowy przycisk Home i obszar aktywny mogłyby wyglądać na nowym iPhonie z iOS 11.

berrolia

Na ekranie blokady wirtualny Home miałby dokładnie taki sam kształt i rozmiar, jak obecny, fizyczny przycisk (Cau nie uwzględnił tu informacji, że Touch ID prawdopodobnie nie będzie zintegrowany z nowym Home).

Po odblokowaniu urządzenia przycisk zmienia kształt na płaski, podłużny. Pełni dokładnie takie same funkcje, jak obecnie – przenosi nas do ekranu początkowego, podwójne/potrójne tapnięcie lub przytrzymanie wywołują określone akcje.

Po jego prawej i lewej stronie znajdują się:

  • ikona wybranej aplikacji (np. najczęściej przez nas używanej; wyboru dokonujemy w Ustawieniach);
  • przycisk uruchamiający widok kart aplikacji (app switcher).

W aplikacjach “obszar aktywny” ma inny wygląd – dostosowany do potrzeb programu. Na środku niezmiennie znajduje się jednak przycisk Home.

Jak widzimy, cały pasek nawigacji został przeniesiony na dół wyświetlacza, żeby umożliwić łatwą obsługę iPhone’a jedną ręką.

Poniższe wideo pokazuje, jak wyglądałaby obsługa nowego interfejsu.

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Andrea Cau (Dribbble)

Maty i powerbanki solarne Xtorm - nieograniczona energia w podróży!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: