Apple poszukuje nowych dostawców OLED do iPhone’a

Mateusz Majewski   24 lipca 2017

Prawie pewnym jest, że spośród trzech modeli, które zaprezentowane zostaną na wrześniowej konferencji, tylko iPhone 8 posiadać będzie ekran OLED. Wszystko wskazuje na to, że jedynym dostawcą nowych wyświetlaczy dla Apple będzie Samsung. Apple jednak nie chce zostać uzależnionym od jednego producenta i planuje rozpocząć współpracę z innymi wytwórcami.

berrolia

Jak pisze ET News, Apple kupiło maszyny do chemicznego osadzania z fazy gazowej (Chemical vapour deposition) i uruchomiło szerokie poszukiwania producentów na tajwańskim rynku. Wszystko po to, by oduzależnić się od Samsunga, który jako jedyny zadeklarowany jest obecnie wyprodukować przynajmniej 160 milionów egzemplarzy wyświetlaczy dla iPhone’a 8.

Prawdopodobnie tak jak w przeszłości, samo Apple nie chce podejmować się produkcji komponentów do swoich urządzeń i planuje zlecać ją podwykonawcom jak Foxconn czy Pegatron. Maszyny CVD kupione przez Apple będą więc użyczane do produkcji potencjalnemu dostawcy. Cały proces nawiązywania porozumienia może jednak trochę trwać, dlatego współpraca zacznie się nie wcześniej niż dla modelu z 2018 roku.

Ruch ten byłby również bardzo ważny w kwestii ilościowej dostępności iPhone’a na rynku. Przewidywane opóźnienia dostaw iPhone’a 8 spowodowane będą najpewniej problemem z masową produkcją ekranów OLED. Zlecenie jej kilku podwykonawcom bez wątpienia by temu zaradziło.

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast, w którym rozmawiamy o iPhonie 8

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Inżynier Informatyki. Fotografuję, żegluję, programuję. Zdjęcia: instagram.com/mateuszmajewskicom

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: