Raport: czas rozpoznania twarzy przez iPhone’a 8 będzie mierzony w milionowych częściach sekundy

Tomek Czech   21 sierpnia 2017

Z najnowszego raportu południowokoreańskiego The Investor wynika, że Apple udało się rozwiązać problem, z którym borykają się producenci stosujący system rozpoznawania twarzy, czyli zbyt wolne jego działanie (np. w porównaniu do czytnika linii papilarnych). System, który Apple zamierza zastosować w iPhonie 8 będzie według informatorów serwisu niezwykle szybki.

berrolia

Czas, w którym rozpozna twarz użytkownika ma być mierzony w mikrosekundach, czyli milionowych częściach sekundy.

Wcześniej Mark Gurman z Bloomberga podawał, że we wstępnych fazach wykonywanych przez Apple testów system był w stanie rozpoznać twarz w ciągu kilkuset milisekund.

Zdaniem The Investor, sensory 3D znajdą się zarówno przy przedniej, jak i tylnej kamerze i będą wspomagały korzystanie z rozszerzonej rzeczywistości (m.in. umieszczanie trójwymiarowych przedmiotów w obrazie widzianym okiem kamery).

Według ostatnich doniesień, Apple nie zastosuje w iPhonie 8 czytnika linii papilarnych Touch iD i zastąpi go systemem rozpoznawania twarzy (który nosi roboczą nazwę „Pearl ID”). System umożliwi m.in. odblokowywanie telefonu, logowanie do aplikacji czy uwierzytelnianie płatności Apple Pay. Ma działać nawet w całkowitych ciemnościach.

Apple będzie go przedstawiało jako rozwiązanie szybsze, bardziej bezpieczne i niezawodne niż Touch ID.

Dzisiejszy raport The Investor potwierdza też wcześniejsze doniesienia, że wyświetlacz w iPhonie 8 nie będzie zakrzywiony, oraz że firmie z Cupertino, podobnie jak Samsungowi, nie udało się umieścić czytnika linii papilarnych pod ekranem.

Przeczytaj: Galaxy Note 8 ma kosztować 4299 zł. iPhone 8 będzie jeszcze droższy

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast – Apple Watch LTE, Apple TV 4K, iPhone 7s i 8

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: The Investor

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: