Pierwsi klienci ustawiają się w kolejkach po iPhone’a X

Tomek Czech   12 września 2017

Fani Apple nie zawodzą. Przed Apple Store w Sydney zaczęła się wczoraj formować kolejka po nowego flagowca – iPhone’a X, którego Apple zaprezentuje na dzisiejszej konferencji. Trzeba docenić ich determinację – nowy iPhone trafi do sprzedaży najwcześniej 22 września, czyli za 10 dni.

berrolia

Ale może okazać się, że wczesne ustawienie się w kolejce będzie jedynym sposobem na zdobycie iPhone’a X – jego dostępność ma być początkowo bardzo ograniczona. Dużo bardziej, niż w przypadku niektórych modeli w ubiegłych latach (na iPhone’a 7 Plus w kolorze jet black niektórzy klienci czekali w zeszłym roku do grudnia).

Analityk Ming-Chi Kuo informował wczoraj, że produkcja nowego flagowca idzie bardzo wolno – obecnie z taśmy produkcyjnych schodzi jedynie 10 tys. sztuk dziennie. W przypadku Apple to kropla w morzu potrzeb – w pierwszych tygodniach po premierze będzie zapotrzebowanie na kilkadziesiąt milionów sztuk.

Nie jest też ostatecznie wykluczone, że iPhone X w ogóle nie pojawi się w sprzedaży we wrześniu i jego rynkowa premiera odbędzie się dopiero w październiku. W takiej sytuacji, 22 września do sprzedaży trafiły jedynie iPhone 8 i iPhone 8 Plus (przedsprzedaż ma się rozpocząć 15 września).

Przed konferencją przeczytaj koniecznie:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: CNBCLuke Hopewell

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: