Raport: ładowarka bezprzewodowa do iPhone’a X oraz iPhone’a 8 i 8 Plus nie jest jeszcze gotowa. Ale telefony będą działały z ładowarkami innych firm

Tomek Czech   12 września 2017

 

Analityk Ming-Chi Kuo pisze w dzisiejszej nocie dla inwestorów, że Apple nie zakończyło jeszcze prac nad ładowarką indukcyjną dla swoich nowych telefonów, nie ruszyła jeszcze ich masowa produkcja. W związku z tym, ładowarki nie trafią do sprzedaży razem z iPhonem X, 8 i 8 Plus, które będą posiadały wsparcie dla ładowania indukcyjnego.

berrolia

Kuo zapewnia jednak, że nowe telefony będą kompatybilne z ładowarkami Qi innych firm, więc użytkownicy będą mogli wypróbować nowy sposób ładowania najnowszych iPhone’ów zaraz po ich premierze. Będą tylko musieli dokupić ładowarkę (ta od Apple i tak sprzedawana byłaby oddzielnie).

Kuo twierdzi też, że ładowarka nie zostanie pokazana na dzisiejszej konferencji. Według niego, Apple dalej intensywnie nad nią pracuje, ale czeka na “przełom technologiczny”, który pozwoli dokończyć prace. Być może firma stara się opracować ulepszoną wersją ładowania Qi.

Konferencja startuje o 19:00 czasu polskiego. Sprawdź, jak i gdzie oglądać ją na żywo.

Do poczytania przed konferencją:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: 9to5Mac

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: