Apple tworzy składanego iPhone’a we współpracy z LG – raport

Tomek Czech   12 października 2017

Południowokoreański The Bell podaje (za The Investor), że Apple rozpoczął kolejny etap współpracy z LG w celu stworzenia składanego iPhone’a. LG, a właściwie LG Display, miałoby się oczywiście zająć produkcją składanego ekranu OLED do nowego telefonu z Cupertino.

Informatorzy The Bell twierdzą, że Apple nie współpracuje z przy tym projekcie z ich obecnym dostawcą paneli OLED (do iPhone’a X), czyli Samsungiem, bo chce utrzymać szczegóły swoich planów i postępu prac w tajemnicy przed swoim największym rywalem na rynku smartfonów.

berrolia

Specjalne zespoły zostały podobno utworzone w dwóch dywizjach LG – LG Display oraz LG Innotek. Masowa produkcja składanych ekranów miałaby się rozpocząć w 2020 r.

O planach stworzenia składanych smartfonów przez Apple, Samsunga i inne firmy mówi się od dawna. W grudniu ubiegłego roku pojawiły się doniesienia, że LG porozumiało się z Apple (ale też z Google i Microsoftem) w sprawie dostarczenia firmie elastycznego, składanego na pół ekranu OLED do 2018 r. Również wtedy podawano, że LG ma już prototyp takiego wyświetlacza i jego poziom techniczny jest podobno „bardzo wysoki”.

W styczniu The Korea Herald donosił, że takie urządzenie od Samsunga może pojawić się już w trzecim kwartale tego roku.

Samsung początkowo miał pracować nad urządzeniem, które składało się ekranem do wewnątrz, ale firma doszła do wniosku, że użytkownicy nie chcą nieustannie składać i rozkładać telefonu, więc ostatecznie po złożeniu ekran będzie się znajdował na zewnątrz. Według informatorów The Korea Herald, po rozłożeniu urządzenie będzie 7-calowym tabletem.

Samsung ma planować wprowadzenie na rynek na razie tylko 100 tys. sztuk takiego telefono-tabletu.

Z kolei Apple ma własny patent na składanego iPhone’a – w listopadzie firmie z Cupertino przyznano patent opisujący składanego na pół smartfona z wyświetlaczem OLED. Z tym, że – inaczej niż urządzenia od Samsunga czy LG, składałby się on z górnej i dolanej części, a nie z lewej i prawej.

Lenovo zaprezentowało prototyp podobnego urządzenia na zeszłorocznych targach Tech World w San Francisco.

lenovo-foldable-smartphone-and-tablet-concept-first-look-4

Na Youtubie można zobaczyć ciekawy projekt koncepcyjny urządzenia Samsunga, który dzięki elastycznemu wyświetlaczowi jest jednocześnie smartfonem i tablatem.

Może Cię zainteresować: 

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: The Investor

Black Friday - MacBook Air M2 w rewelacyjnej cenie w Lantre

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: