Raport: w tym roku Apple wprowadzi na rynek iPhone’a SE drugiej generacji

Tomek Czech   2 stycznia 2018

Apple planuje w tym roku wprowadzenie na rynek nowej wersji iPhone’a SE – tak twierdzi w swoim najnowszym raporcie tajwańska firma analityczna TrendForce. Nie podaje jednak żadnych szczegółów na temat samego urządzenia, ani daty jego premiery.

Według analityków, iPhone SE drugiej generacji pomoże firmie z Cupertino powalczyć o większy udział w segmencie smartfonów ze średniej półki cenowej.

berrolia

iPhone SE 2 (2018)

To już kolejne doniesienia o iPhonie SE drugiej generacji. W zeszłym roku takie informacje najpierw podała francuska strona iGeneration, a w listopadzie informował o tym chiński serwis CNMO.

Według CNMO, Apple planuje wprowadzić na rynek iPhone’a SE 2 w pierwszej połowie 2018 r. (pierwszy iPhone SE zadebiutował w marcu). Telefon ma jednak nie być bezramkowy, ale wyglądać tak, jak obecny model SE (oraz 5 czy 5s): 4-calowy ekran i aluminiowa konstrukcja z ramkami i przycisk Home z Touch ID.

Ma być wyposażony w komponenty użyte w iPhonie 7, na czele z procesorem A10 Fusion oraz baterię 1700 mAh (obecny model ma 1624 mAh)

Według chińskiego serwisu, iPhone SE 2 w wersji 32 GB (ma być jeszcze dostępny model 128 GB) będzie kosztował 2988 juanów, czyli dokładnie tyle, co obecnie (349 dol. w USA, 1729 zł w Polsce). W pierwszej kolejności może zadebiutować w Indiach.

W dzisiejszym raporcie TrendForce wspomina też, że tegoroczne flagowe modele iPhone’a będą posiadały ulepszone Face ID oraz większy stosunek wielkości wyświetlacza do wielkości całego telefonu (to może oznacza iPhone’a X Plus). Dwa modele mają wyposażone w wyświetlacz AMOLED.

Więcej o iPhonie SE 2:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: 9to5Mac

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: