Aplikacja tygodnia: Be Focused Pro

Dawid Olczak   3 stycznia 2018

Dziś kolejny artykuł z cyku „Aplikacja tygodnia”, w którym testujemy i opisujemy ciekawe programy z App Store. W poprzednim tygodniu przedstawiłem Wam świetną aplikację służącą do automatycznego śledzenia czasu, który spędzamy w danej lokalizacji – Rewind. Dzisiaj chciałem zaprezentować Wam program, z którego zrobiłem swego rodzaju postanowienie noworoczne.

berrolia

Be Focused Pro

Mój pierwszy kontakt z aplikacją Be Focused Pro nie wyglądał zbyt obiecująco. Natknąłem się na nią całkowicie przypadkowo podczas testowania usługi Setapp i nie wróżyłem jej świetlanej przyszłości. Jednak było w niej coś, co przykuło moją uwagę na tyle, że postanowiłem nie usuwać jej od razu z mojego Maka i dać jej szansę w przyszłości. Była to obietnica lepszego zarządzania swoim czasem w pracy oraz poza nią. Osoby, które piastują stanowiska kierownicze lub pracują na własny rachunek doskonale zdają sobie sprawę, że jest to rzecz, której nie można zbagatelizować. Dlatego po dość długim okresie leżakowania tejże aplikacji na moim Maku i iPhonie, postanowiłem przyjrzeć się jej bliżej.

Zorganizuj się

Nadrzędnym celem programu Be Focused Pro jest pomoc w skupieniu się na danym zadaniu lub czynności tak, aby nic innego nie rozpraszało nas w danym momencie. Służy do tego lista zadań, którą oczywiście możemy sobie sami skomponować oraz interwały pracy – najważniejszy mechanizm całej aplikacji.

„Interwał pracy”, w dużym skrócie, ma za zadanie pilnować, by dana czynność trwała określoną ilość czasu i abyśmy nie zapomnieli o krótkich przerwach pomiędzy nimi.

Z pewnością wielu z Was zauważyło, że pięciominutowe przerwy w pracy mają zbawienny wpływ na naszą koncentrację oraz motywację. Znam wiele osób, które w pierwszej połowie dnia pracują jak szalone, by pod jego koniec nie móc wykrzesać z siebie nawet małej iskierki energii.

W interwałach możemy również określić co jaki czas powinniśmy robić sobie dłuższe przerwy, np. na drugie śniadanie oraz jak dużo takich cykli w ciągu dnia powinniśmy wykonać.

Aplikacja daje nam także możliwość śledzenia swoich postępów tygodniowych, miesięcznych czy rocznych oraz pozwala podejrzeć jakie czynności wykonywaliśmy nawet kilka miesięcy wcześniej. Możemy również bez większych problemów wkleić listę zadań z innych aplikacji lub wyeksportować dane archiwalne do pliku CVS.

Ogromną zaletą aplikacji jest także jej cross-platformowość. Bez problemu ściągniemy ją na swojego iPhone’a, Maka czy iPada i zsynchronizujemy wszystkie zadania, które wykonaliśmy lub mamy w planie zrealizować.

Podsumowanie

Przyznam się Wam, że zdarzało mi się czasem zapominać o korzystaniu z tej aplikacji. Dlatego jednym z moich postanowień noworocznych będzie regularne używanie Be Focused Pro. Do opisywanego przeze mnie programu może Was również przekonać jego prostota oraz nieskomplikowany interfejs użytkownika.

Aplikacje możecie ściągnąć na swojego iPhone’a lub iPada z App Store w cenie 8,99 zł lub na Maka w kwocie 23,99 zł.

Poprzednio polecaliśmy m.in.:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: