Tańsza wymiana baterii w iPhone’ach jednak bez względu na stan baterii? Niekoniecznie… (wyjaśniamy sytuację)

Tomek Czech   3 stycznia 2018

Aktualizacja: cena wymiany baterii została obniżona do 129 zł.

***

Wczoraj ruszyła w Polsce akcja tańszej pogwarancyjnej wymiany baterii w iPhone’ach. Oficjalnie autoryzowane serwisy wymieniają tylko zużyte lub wadliwe akumulatory (szczegóły opisaliśmy tutaj), ale świat obiegła informacja, że tak naprawdę bateria zostanie wymieniona w niższej cenie (149 zł) każdemu, kto o to poprosi.

berrolia

Strona iGeneration dotarła do wewnętrznej notatki rozesłanej przez Apple do Apple Stores na całym świecie, w której firma z Cupertino wyjaśnia, że bateria powinna zostać w każdym objętym akcją iPhonie, którego posiadacz zgłosi problem z niższą wydajnością sprzętu. Nawet jeśli testy diagnostyczne nie wykażą, że bateria jest zużyta (czyli jej pojemność wynosi powyżej 80% pojemności oryginalnej).

screen: Mashable

Czy takie zasady obowiązują też w autoryzowanych serwisach w krajach, w których nie ma Apple Store? Żaden z polskich autoryzowanych serwisów nie przyznał oficjalnie, że bateria zostanie wymieniona bez względu na jej stan. W iSpocie dowiedzieliśmy się, że jeśli szczegółowe testy diagnostyczne baterii i dodatkowe testy urządzenia nie wykażą, że bateria jest zużyta lub uszkodzona, ani nie potwierdzą spadku wydajności iPhone’a, serwis może odmówić wymiany akumulatora.

Pozostałe serwisy nie odniosły się jeszcze oficjalnie do tej kwestii.

Jak jest naprawdę, polscy użytkownicy starszych iPhone’ów przekonają się więc w praktyce.

Posiadacze wszystkich modeli, które kwalifikują się do tańszej wymiany – jeśli Wasz telefon znacznie zwolnił (zobacz jak sprawdzić, czy procesor został “przykręcony”), niespodziewanie się wyłącza lub macie jakiekolwiek problemy z baterią, warto skontaktować się z jednym z autoryzowanych serwisów. Jest duże prawdopodobieństwo, że przyczyną problemów jest zużyty akumulator i zostanie on wymieniony w niższej cenie. Wasz telefon może dostać “drugie życie” za 149 zł.

Dobrze jednak podejść do tego z rozsądkiem – jeśli szczegółowe testy diagnostyczne baterii nie wykażą, że jest ona zużyta lub uszkodzona, to niekoniecznie trzeba się upierać, żeby została wymieniona, bądź co bądź odpłatnie – być może przyczyną problemów z iPhonem jest co innego.

Jeśli jednak postanowiliście się upierać – koniecznie dajcie nam znać, jaka była reakcja serwisu.

iPhone’a, które są objęte akcją tańszej wymiany baterii to:

  • iPhone 6/6 Plus
  • iPhone 6s/6s Plus
  • iPhone SE
  • iPhone 7/7 Plus

Więcej szczegółów na temat wymiany znajdziecie tutaj.

Do tej pory start akcji potwierdziły nam iSpot, iDreamCortland oraz iMad.

Ankieta: na jaki produkt Apple najbardziej czekasz w 2018?

Podobne tematy:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: iGeneration

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: