Aplikacja tygodnia: Rewind

Dawid Olczak   27 grudnia 2017

Dziś kolejny artykuł z cyku „Aplikacja tygodnia”, w którym testujemy i opisujemy ciekawe programy z App Store. W poprzednim tygodniu przedstawiłem Wam świetną aplikację służącą do rozpoznawania tekstu – TextGrabber. Dzisiaj chciałem zaprezentować program, dzięki któremu wiem, ile czasu spędzam w danej lokalizacji.

berrolia

Rewind

Ponieważ specyfika mojej pracy wymaga ode mnie ciągłego zapisywania czasu pracy oraz mojej lokalizacji, nie ustawiałem w poszukiwaniu programu, który robiłby to za mnie. Pierwsze kroki w celu zautomatyzowania tego procesu stawiałem z programem Workflow. Niestety, automatyzację stworzoną w tej aplikacji trzeba uruchamiać ręcznie.

Kolejnym wielkim krokiem był program IFTTT. Jednak po kilkudniowym romansie doszedłem do wniosku, że skrypt był zbyt prosty i nie oferował niczego poza eksportem paru statystyk do natywnego kalendarza. Na szczęście jakiś czas temu udało mi się natrafić w App Store na program Rewind, który wyglądał dość obiecująco. Dziś wiem, że bez tej aplikacji moje codzienne zmagania z rejestracją czasu oraz lokalizacją były drogą przez mękę.

Zapanuj nad czasem

Jak już wspomniałem, Rewind to automatyczny system śledzenia czasu, który spędzamy w danej lokalizacji. Aplikacja w czytelny sposób zapisuje, archiwizuje oraz prezentuje wszystkie interesujące nas dane.

Ale od początku – aby dodać lokalizację, która naszym zdaniem powinna znaleźć się w statystykach, wystarczy wpisać adres lub skorzystać z GPS. Kolejnym krokiem będzie nadanie nazwy (np. Biuro), wybranie odpowiedniego koloru oraz promienia lokalizacji (od 100 m do 1500 m). W ten sposób możemy w bardzo efektywny sposób śledzić nawet do dwudziestu miejsc, które wcześniej zaprogramowaliśmy.

Po dodaniu wszystkich interesujących nas obszarów możemy zamknąć aplikację Rewind i przejść do codziennych obowiązków. Kiedy jednak najdzie nas ochota na sprawdzenie np. tego, jak dużo czasu spędziliśmy z żoną na zakupach w ostatnim tygodniu, miesiącu czy roku, aplikacja chętnie udzieli nam takiej informacji.

Służy do tego świetnie zaprojektowany ogólny wykres kołowy oraz bardziej szczegółowy wykres liniowy z podziałem na dni tygodnia. Oczywiście możemy przejść do bardziej zaawansowanego widoku, w którym podgląd jest bardziej rozbudowany.

Istnieje również możliwość dodania notatki pod interesującą nas pozycją, aby w późniejszym terminie móc zorientować się, co dokładnie robiliśmy w danym miejscu.

Rewind daje nam także możliwość przeszukiwania bazy historycznej po określonej przez nas wcześniej dacie.

Warto również wspomnieć, że lokalizacje, które przestały nas interesować możemy bez najmniejszego problemu wygasić (przestać śledzić) i nie będzie to miało wpływu na wcześniej zapisane dane.

Jedynym minusem opisywanej przeze mnie aplikacji jest brak synchronizacji z iCloud. Aby wykonać backup trzeba ręcznie wygenerować plik, który później możemy umieścić w chmurze i za jego pomocą przywrócić dane na nowym urządzeniu.

Podsumowanie

Rewind na moim iPhone jest równie ważną aplikacją co 1Password czy TextGrabber. Wydaję mi się, że ten program może przydać się także Wam. Nieważne czy jesteś studentem, licealistą czy pracujesz zawodowo – dzięki Rewind będziesz wiedział, ile czasu spędzasz w pracy, szkole, na siłowni, na zakupach czy w jakimkolwiek innym miejscu.

Rewind możecie ściągnąć z App Store za darmo, jednak aby odblokować jego pełną funkcjonalność, trzeba dokonać zakupu wewnątrz aplikacji w kwocie 23,99 zł.

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast, w którym wspólnie z MacPodcast i Kompot podsumowujemy rok 2017 w świcie Apple.

Poprzednio polecaliśmy m.in.:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: