Nie, iOS 11.2.2 z zabezpieczeniami przed Spectre nie spowalnia iPhone’a

by Tomek Czech on 15 stycznia 2018

Po udostępnieniu przez Apple iOS 11.2.2 z zabezpieczeniami przez Spectre pojawiły się głosy, że ta aktualizacja znacznie spowalnia iPhone’a. W dużej mierze przyczynił się do tego artykuł na stronie melv1n.com, którego autor twierdził, że po wykonaniu update’u do 11.2.2 wydajność jego iPhone’a 6 spadła aż o 40%.

berrolia

Test został wykonany w aplikacji Geekbench 4.

Okazuje się, że wyniki testu zostały pomyłkowo lub celowo zmanipulowane – John Poole, twórca Geekbench potwierdził na Twitterze, że drugi test, który wskazał 40% spadek wydajności procesora na iOS 11.2.2 został wykonany w trybie oszczędzania baterii.

W sieci natkniecie się na wiele wykonanych przez użytkowników testów, które potwierdzają, że ich iPhone’y nie zwolniły po instalacji iOS 11.2.2. To samo pokazują testy iPhone’a 5s, 6, 6s i 7 wykonane na kanale iAppleBytes.

Mój iPhone X osiąga takie same rezultaty po aktualizacji, jakie osiągał przed nią:

Zresztą teoria o zwolnieniu iPhone’a po instalacji iOS 11.2.2 wydawała się bardzo nieprawdopodobna od samego początku – w tej aktualizacji zabezpieczenia przed Spectre dodano do Safari i WebKit, więc co najwyżej moglibyśmy zauważyć spadek szybkości działania przeglądarki (ale wydaje się, że użytkownicy nie zauważyli nawet tego).

Żeby zmniejszyć ewentualne zagrożenie ze strony Meltdown, Apple dodało już odpowiednie zabezpieczenia do iOS 11.2, które pojawiło się w grudniu. Wtedy również nikt nie odnotował spadku wydajności urządzeń.

Podobne tematy:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: