Sporo użytkowników iPhone’a zdecydowało się nie kupować iPhone X – i wiemy czemu

by Marcin Chrobak on 6 marca 2018

Michael Olson z Piper Jaffray’s przeprowadził ankietę wśród 1500 użytkowników iPhone’ów. Wynika z niej, że 40% z nich nie zdecydowało się na zakup iPhone X. Główny powód? Ich aktualne, starsze modele smartfonów od Apple wciąż działają wystarczająco dobrze.

berrolia

Odpowiedzi osób, które nie kupiły iPhone X prezentują się w następujący sposób:

Jesteś użytkownikiem iPhone'a i nie kupiłeś iPhone X?
Tak, nie kupiłem ponieważ jest zbyt drogi31%
Tak, nie kupiłem ponieważ wolę większy ekran8%
Tak, nie kupiłem ponieważ mój aktualny model iPhone'a wciąż działa dobrze44%
Tak, nie kupiłem z innych powodów17%

Pozwolę sobię pominąć ostatnią grupę, czyli ludzi, którzy nie kupili iPhone’a X z “innego powodu” – ponieważ go po prostu nie znamy.

Mój iPhone dalej jest szybki (44%)

Według 44% ankietowanych osób ich iPhone’y wciąż działają dobrze i w związku z tym nie czują potrzeby kupna nowego modelu.

Osobiście mnie to nie dziwi. Parę lat temu różnice prędkości między kolejnymi modelami iPhone’a robiły wrażenie, a teraz? Odczuwalna różnica responsywności pomiędzy iPhone 6S a iPhone 8 dla przeciętnego użytkownika jest naprawdę niewielka .

W związku z tym być może myślą oni w następujący sposób – Po co wymieniać mojego iPhone’a na nowy, droższy model, który robi praktycznie to samo, ale trochę szybciej?

iPhone X jest za drogi (31%)

31% osób na pytanie ‘Czemu nie kupiłeś iPhone X’ odpowiedziało, że jest on po prostu za drogi.

Zgadzam się, że iPhone X jest drogi ale według mnie, szczególnie patrząc na ilość technologii, która znajduje się wewnątrz, jego cena jest jak najbardziej adekwatna.

Do tej pory corocznie mieliśmy doczynienia z lekkim face liftingiem iPhone’ów i wymianą podzespołów więc tak naprawdę iPhone X jest pierwszym prawdziwie nowym iPhonem od czasu premiery iPhone 6 w 2014 roku.

Nowa konstrukcja, nowy ekran, a także FaceID i ściśle z nim powiązana zmiana filozofii korzystania z systemu iOS za pomocą gestów. Według Apple jest to warte ceny premium.

Chcemy jeszcze większych ekranów (8%)

8% ankietowanych odpowiedziało, że chcą większego ekranu.

Bo iPhone X to tak naprawdę trochę wyższy iPhone 8. Ekran po przekątnej ma i owszem, 5,8″ – ale używalnej przestrzeni dla aplikacji i użytkownika jest widocznie mniej niż na iPhone’ach w wersji Plus.

Sam zaliczam się do tej ostatniej, najmniej licznej grupy ankietowanych i chciałbym iPhone X Plus, czy też jakkolwiek się będzie nazywał. W związku z tym czekam z niecierpliwością na wrzesień tego roku.

Plotki i przecieki, które do nas docierają z różnych źródeł przepowiadają 3 modele iPhone’ów z których każdy zadowoli odpowiednią grupę potencjalnych kupców. Co ważniejsze – dwie najbardziej liczne grupy z przeprowadzonej przez Michaela Olsona ankiety.

Będziemy bowiem mieli ponoć następcę iPhone X, iPhone X w wersji Plus oraz tańszą wersję iPhone’a z designem iPhone X i ekranem LCD. Pozostaje pytanie – co z tymi, którzy czekają na nowy model iPhone SE?

Źródło: Appleinsider

Przeczytaj więcej o nowych iPhone’ach:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: