Sporo użytkowników iPhone’a zdecydowało się nie kupować iPhone X – i wiemy czemu

Marcin Chrobak   6 marca 2018

Michael Olson z Piper Jaffray’s przeprowadził ankietę wśród 1500 użytkowników iPhone’ów. Wynika z niej, że 40% z nich nie zdecydowało się na zakup iPhone X. Główny powód? Ich aktualne, starsze modele smartfonów od Apple wciąż działają wystarczająco dobrze.

berrolia

Odpowiedzi osób, które nie kupiły iPhone X prezentują się w następujący sposób:

Jesteś użytkownikiem iPhone'a i nie kupiłeś iPhone X?
Tak, nie kupiłem ponieważ jest zbyt drogi31%
Tak, nie kupiłem ponieważ wolę większy ekran8%
Tak, nie kupiłem ponieważ mój aktualny model iPhone'a wciąż działa dobrze44%
Tak, nie kupiłem z innych powodów17%

Pozwolę sobię pominąć ostatnią grupę, czyli ludzi, którzy nie kupili iPhone’a X z “innego powodu” – ponieważ go po prostu nie znamy.

Mój iPhone dalej jest szybki (44%)

Według 44% ankietowanych osób ich iPhone’y wciąż działają dobrze i w związku z tym nie czują potrzeby kupna nowego modelu.

Osobiście mnie to nie dziwi. Parę lat temu różnice prędkości między kolejnymi modelami iPhone’a robiły wrażenie, a teraz? Odczuwalna różnica responsywności pomiędzy iPhone 6S a iPhone 8 dla przeciętnego użytkownika jest naprawdę niewielka .

W związku z tym być może myślą oni w następujący sposób – Po co wymieniać mojego iPhone’a na nowy, droższy model, który robi praktycznie to samo, ale trochę szybciej?

iPhone X jest za drogi (31%)

31% osób na pytanie ‘Czemu nie kupiłeś iPhone X’ odpowiedziało, że jest on po prostu za drogi.

Zgadzam się, że iPhone X jest drogi ale według mnie, szczególnie patrząc na ilość technologii, która znajduje się wewnątrz, jego cena jest jak najbardziej adekwatna.

Do tej pory corocznie mieliśmy doczynienia z lekkim face liftingiem iPhone’ów i wymianą podzespołów więc tak naprawdę iPhone X jest pierwszym prawdziwie nowym iPhonem od czasu premiery iPhone 6 w 2014 roku.

Nowa konstrukcja, nowy ekran, a także FaceID i ściśle z nim powiązana zmiana filozofii korzystania z systemu iOS za pomocą gestów. Według Apple jest to warte ceny premium.

Chcemy jeszcze większych ekranów (8%)

8% ankietowanych odpowiedziało, że chcą większego ekranu.

Bo iPhone X to tak naprawdę trochę wyższy iPhone 8. Ekran po przekątnej ma i owszem, 5,8″ – ale używalnej przestrzeni dla aplikacji i użytkownika jest widocznie mniej niż na iPhone’ach w wersji Plus.

Sam zaliczam się do tej ostatniej, najmniej licznej grupy ankietowanych i chciałbym iPhone X Plus, czy też jakkolwiek się będzie nazywał. W związku z tym czekam z niecierpliwością na wrzesień tego roku.

Plotki i przecieki, które do nas docierają z różnych źródeł przepowiadają 3 modele iPhone’ów z których każdy zadowoli odpowiednią grupę potencjalnych kupców. Co ważniejsze – dwie najbardziej liczne grupy z przeprowadzonej przez Michaela Olsona ankiety.

Będziemy bowiem mieli ponoć następcę iPhone X, iPhone X w wersji Plus oraz tańszą wersję iPhone’a z designem iPhone X i ekranem LCD. Pozostaje pytanie – co z tymi, którzy czekają na nowy model iPhone SE?

Źródło: Appleinsider

Przeczytaj więcej o nowych iPhone’ach:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

JAYS x-Seven Wireless: Idealne w podróży i do uprawiania sportu

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: