Zupełnie nowe, przeprojektowane Siri i odkryty na nowo multitasking – Apple powinno zatrudnić tego projektanta!

Łukasz Bernaczyk   5 sierpnia 2018

Siri – asystent głosowy od Apple, wśród moich znajomych, podobnie jak u reszty Polaków, budzi mieszane uczucia. Głównym minusem jest oczywiście brak języka polskiego.

Nawet, jeżeli Siri może być bardzo przydatne w codziennym życiu, mało kto chce rozmawiać z telefonem czy komputerem w języku obcym, zwłaszcza, gdy ten, odpowiadając w tym samym języku, bardzo kaleczy polskie nazwy ulic, nazwiska czy nazwy własne.

berrolia

Sprawa ma się zupełnie inaczej w krajach, w których Siri obsługuje rodzimy język. Przez jakiś czas mieszkałem w Stanach i uwierzcie mi – tam popularność Siri jest znacznie większa, bo i sam asystent głosowy Apple wydaje się znacznie bardziej przydatny.

Osobiście korzystam z Siri dość często, powodem jest lenistwo lub, jak ja to ujmuję – chęć zaoszczędzenia czasu. Na przykład ustawienie budzika czy utworzenie wydarzenia w kalendarzu można wykonać znacznie sprawniej używając Siri, niż ręcznie ustawiając w telefonie.

Jeżeli tak jak ja korzystacie z Siri, z pewnością spodoba się Wam koncept Kévin’a Eugène. Jako grafik, ale jednocześnie zwykły użytkownik iPhone’a, Kévin postanowił pokazać internautom oraz inżynierom z Apple, jak mógłby wyglądać prawie perfekcyjne Siri.

Koncept nazwany przez autora iOS Mogi ukazuje przeprojektowane Siri w zupełnie innym świetle. Asystent działa bowiem w trybie multitaskingu, czy, jak nazwał to sam projektant – w trybie „pracy równoległej”. Nie zabiera nam już całego ekranu, tylko nieinwazyjnie ukazuje się w górnej części ekranu, podczas gdy użytkownik może spokojnie dalej działać na aplikacji, na której wcześniej pracował.

Zresztą projektant przygotował szczegółowe animacje swojej wizji Siri, także zobaczcie sami.

W trakcie pisania wiadomości potrzebujesz zdjęcia z Japonii ? – Siri pomoże Ci je znaleźć, nie wychodząc z aplikacji.

Wybierz zdjęcie i wstaw do wiadomości.

Lub ukryj Siri do górnego paska.

W razie czego zawsze możesz wrócić do odpowiedzi.

 

Piszesz maila i potrzebujesz zdjęcia, które otrzymałeś ostatnio w wiadomości? Nowe Siri pomoże, bo rezultatów wyszukiwania Siri możemy używać też w innych apliakacjach.

Zaczytałeś się w e-booka w tramwaju i chcesz się szybko dowiedzieć gdzie jesteś? Nie ma sprawy

Jeśli chcecie zobaczyć więcej przykładów nowego konceptu Siri, zapraszam na stronę projektanta Kévin’a Eugène.

Osobiście uważam projekt za wyśmienity i, moim zdaniem,  Apple nie powinno się długo zastanawiać, tylko zaproponować temu Panu pracę. Może troszkę się rozmarzyłem, ale takie Siri i jeszcze po polsku, hmmm….

Źródło

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: