Wszystko, co Apple może zaprezentować na konferencji (i czego nie pokaże)

Tomek Czech   11 września 2018

Już dzisiaj najważniejsza w całym roku konferencja Apple, na której zobaczymy trzy nowe iPhone’y – Xs, Xs Max oraz Xr, Apple Watch Series 4, kilka innych sprzętów oraz poznamy daty premiery finalnych wersji wszystkich nowych systemów operacyjnych.

Oto wszystko, czego spodziewamy się po dzisiejszym evencie.

berrolia

Nowe iPhone’y

 • iPhone Xs – “iPhone X drugiej generacji”, z tym samym dizajnem i ekranem OLED 5,8″, ale ulepszony hardware’owo – z  szybszym procesorem A12, szybszym ładowaniem bezprzewodowym, lepszą kamerą czy większą ilością RAM. Ma być dostępny również w nowym kolorze – rumianego złota [sprawdź wszystko, co wiemy o tym modelu];
 • iPhone Xs Max/Plus – większy brat iPhone’a Xs, różniący się od niego jedynie większym ekranem 6,5″ (OLED), wsparciem dla trybu poziomego oraz dual SIM (na wybranych rynkach) – sprawdź wszystko, co wiemy o tym modelu;
 • iPhone Xr – najtańszy z tegorocznych iPhone’ów (ma kosztować 699-799 dol.), z bezramkową konstrukcją z notchem i Face ID, ekranem LCD 6,1″, pojedynczą tylną kamerą, dual SIM (na wybranych rynkach), dostępny w kilku nowych kolorach (mówi się o niebieskim, czerwonym czy pomarańczowym) – sprawdź wszystko, co wiemy o tym modelu.

Apple Watch Series 4

 • kopertą tej samej wielkości, co w dotychczasowych modelach, ale większy ekran: mniejszy model ma mieć teraz ekran o przekątnej 40 mm (obecnie 38 mm), a większy – 44 mm (obecnie 42 mm);
 • ma być wyposażony w bardziej pojemną baterię pozwalająca na dłuższą pracę na jenym ładowaniu;
 • spodziewane są nowe tarcze z większą ilością komplikacji (watchOS 5 może dodać możliwość instalowania tarcz firm trzecich);
 • może być wyposażony w 64 bitowy procesor;
 • fizyczne przyciski – boczny oraz w Digotal Crown, mogą być zastąpione dotykowymi z symulacją kilknięcia przez Taptic Engine;
 • może posiadać funkcję wykonywania pomiaru elektrycznej czynności serca – EKG [czytaj więcej];
 • pojawiała się informacja, że wszystkie modele będą posiadać ceramiczny tył obudowy (obecnie w niektórych modelach wykonany jest on z materiału kompozytowego);
 • wszystkie stare paski maja być kompatybilne z nowym modelem.

Najbardziej jednak liczmy na to, że do Polski trafi w końcu model z łącznością komórkową – potrzebne jest do tego wprowadzenie przez polskich operatorów wsparcia dla eSIM. Pojawiały się doniesienia, że tak właśnie ma się stać tej jesieni.

AirPods 2

Apple oficjalnie zapowiedziało, że “słuchawki AirPods z możliwością ładowania bezprzewodowego będą dostępne w 2018 r.

Ładowane bezprzewodowo ma być etui, nie same słuchawki. Nie wiadomo, czy takie etui będzie też sprzedawane oddzielnie.

Nie wiadomo również, czy Apple już teraz wprowadzi na rynek nowy, ulepszony model AirPodsów, czy jedynie doda możliwość ładowania bezprzewodowego, a AirPods 2 pojawią się później – według wielu doniesień, całkowicie nowy model ma trafić na rynek dopiero na początku 2019 r.

AirPower

Zaprezentowana dokładnie rok temu podkładka służąca do bezprzewodowego ładowania nawet trzech urządzeń (np. iPhone’a, Apple Watcha i AirPods) ma pojawić się w sprzedaży jeszcze przed końcem września.

Nie ma co liczyć, że będzie to tanie urządzenie – najbardziej prawdopodobna wydaje się cena w przedziale 700 – 800 zł.

iOS 12, macOS Mojave, watchOS 5, tvOS 12

Apple powinno podać datę premiery finalnych wersji wszystkich systemów (spodziewamy się, że nastąpi ona 18 lub 19 września).

Prawdopodobnie zaraz po konferencji tradycyjnie udostępni ich wersje GM.

Raczej nie spodziewamy się:

 • nowych iPadów Pro (10,5″/11″ i 12,9″)
 • nowych MacBooków – 12″ oraz tańszego modelu, następcy MacBooka Air

Najprawdopdoobniej zostaną one zaprezentowane na następnej konferencji, która może odbyć się w drugiej połowie października.

Na ThinkApple będziemy oczywiście na bieżąco relacjonować konferencję Apple (start o 19:00 polskiego czasu) – obserwujcie naszą stronę i podłączcie się do nas na Twitterzelub Facebooku.

Zobacz gdzie i jak oglądać dzisiejszą konferencję Apple na żywo.

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: