iOS 12: kiedy premiera finalnej wersji?

Tomek Czech   4 września 2018

Aktualizacja: iOS 12 jest już dostępny!

***

Premiera iOS 12 zbliża się wielkimi krokami. Coraz częściej pytacie nas, kiedy Apple udostępni wszystkim użytkownikom finalną wersję swojego najnowszego iOS.

Co prawda oficjalnie nie wiadomo kiedy to się stanie – Apple powinno ogłosić datę premiery iOS 12 na konferencji 12 września, ale z dość dużym prawdopodobieństwem możemy tę datę odgadnąć na podstawie dat debiutów nowych wersji iOS z ubiegłych lat.

berrolia

iOS 12 – kiedy premiera finalnej wersji?

W ostatnich sześciu latach Apple zawsze udostępniało nowy iOS w tygodniu następującym po wrześniowej konferencji, na której prezentowało nowe iPhone’y. Zawsze we wtorek lub środę.

W latach 2012 – 2015 nowe wersje iOS były udostępniane w środę (konferencje odbywały się tydzień wcześniej we wtorek lub środę).

W ubiegłych dwóch latach nowy iOS debiutował we wtorek (w 2016 r. konferencja odbyła się w środę, w 2017 r. – we wtorek).

Jeśli więc tradycyjny harmonogram Apple nie zmieni się w tym roku, premiera iOS 12 odbędzie się we wtorek 18 września lub w środę 19 września.

Jako że w ostatnich dwóch latach nowy iOS debiutował we wtorek, bardziej prawdopodobne jest, że dwunasta wersja systemu zadebiutuje 18 września 2018 r.

A kiedy wersja GM iOS 12?

Apple ma w zwyczaju udostępniać wersje Golden Master w dniu wrześniowych konferencji, więc iOS 12 GM powinniśmy spodziewać się 12 września, zaraz po zakończeniu keynote’u.

Zobacz gdzie i jak oglądać dzisiejszą konferencję Apple na żywo.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Więcej o iOS 12:

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: