Afera z Galaxy Fold – oświadczenie Samsunga, które pogrąża ich jeszcze bardziej

Tomek Czech   18 kwietnia 2019

Samsung zareagował na wielką aferę z Galaxy Fold, którą od wczoraj żyje świat technologiczny. Południowokoreańska firma wydała oświadczenie, które jednak pogrąża ją jeszcze bardziej.

berrolia

„Galaxy Fold Gate” – oświadczenie Samsunga

Samsung pisze w oświadczeniu, że do testów prasowych trafiła „ograniczona liczba Galaxy Fold pochodzących z wczesnych etapów produkcji”.

Jeśli tak rzeczywiście było, to nie świadczy to dobrze o południowokoreańskiej firmie (delikatnie mówiąc…) – wysyłać do najbardziej wpływowych dziennikarzy technologicznych na świecie egzemplarze pochodzące z wczesnego etapu produkcji? Przecież to strzał w stopę. I to z granatnika.

A jeśli nie uwierzymy w tłumaczenie Samsunga i uznamy, że do testów trafiły jednak Foldy, które reprezentują rzeczywisty stan technologii składanych ekranów, to jest bardzo źle – okazuje się, że sprzedawany za 2 tys. dol. jest prototypem i to wcale nie na zaawansowanym etapie tworzenia.

W dalszej części oświadczenia Samsung odnosi się do usunięcia przez niektórych testerów górnej powłoki ekranu, której nie należało usuwać. To oczywiście jedna z przyczyn problemu, ale wiemy, że nie jedyna – problemy z wyświetlaczami mieli również ci recenzenci, którzy nie usunęli warstwy ochronnej.

Więcej światła na sprawę powinno już niedługo rzucić to, jak będą się zachowywały Foldy wysłane dziennikarzom jako zamienniki egzemplarzy, które okazały się wadliwe.

Pełna treść oświadczenia Samsunga: 

Ograniczona liczba Galaxy Fold pochodzących z wczesnych etapów produkcji trafiła do testów prasowych. Od pierwszych recenzentów otrzymaliśmy informacje dotyczące ekranu w przekazanych egzemplarzach Galaxy Fold. Wnikliwe przyjrzymy się każdemu przypadkowi, a także samym urządzeniom, aby ustalić przyczyny zgłoszonych zdarzeń.

Dodatkowo, kilku testujących poinformowało, że usunęło z ekranów Galaxy Fold górną powłokę ekranu, powodując tym samym uszkodzenie urządzenia. Główny ekran Galaxy Fold pokryty jest warstwą ochronną, która stanowi jego strukturalną część. Jej zadaniem jest ochrona przed niezamierzonym zarysowaniem. Zdjęcie tej ochronnej warstwy z głównego ekranu może powodować jego uszkodzenia. Upewnimy się, aby ta informacja była w czytelny sposób przedstawiana klientom.

Przeczytaj też:

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: