iPhone Z, czyli zapierający dech w piersiach składany iPhone – koncept

Łukasz Bernaczyk   21 kwietnia 2019

Szalona, ale jednocześnie piękna wizja iPhone’a z elastycznym, składanym ekranem, według twórców ma za zadanie zainspirować Apple do wprowadzenia istotnych zmian w wyglądzie i funkcjonalności przyszłorocznego telefonu/tabletu z Cupertino. Pomarzyć przecież zawsze można

berrolia

Rosyjska firma Caviar, zajmująca się niezwykłymi i jednocześnie niezwykle drogimi przeróbkami iPhone’ów, opracowała własną koncepcję iPhone’a 2020, która – jak powiedział sam autor – ma zainspirować projektantów i inżynierów Apple do stworzenia niesamowitego urządzenia.

iPhone Z czy iPad Z?

Choć urządzenie na koncepcyjnym filmie przedstawiane jest jako iPhone Z, równie dobrze można by nazwać iPadem Z. Wszystko ze względu na podwójnie składany ekran, który po złożeniu transformuje urządzenie w iPhone’a z wyświetlaczem 6,6 cala, natomiast po rozłożeniu tworzy iPada z ekranem o przekątnej 10,4 cala.

Żeby było jeszcze ciekawiej, mniej więcej w połowie filmu widzimy urządzenie w trybie „laptop mode”, które przypomina zminiaturyzowanego MacBooka.

Twórca tej szalonej wizji szacuje cenę urządzenia na 2900 euro.

To najlepszy koncept, jaki widziałem i jeśli Apple miałoby kiedykolwiek zrobić składany telefon, to oby wyglądał i działał właśnie tak, jak widzimy na filmie.

Co do ceny, to pozwólcie, że ją przemilczę.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: