Tak powinien niedługo wyglądać komputer stacjonarny, czy ikona dizajnu – iMac G4 – w nowej odsłonie (koncept)

Łukasz Bernaczyk   30 kwietnia 2019

iMac G4 od Apple, który w 2002 r. zrewolucjonizował na zawsze wygląd komputerów stacjonarnych, doczekał się wizji godnej roku 2019. Nowa wersja nie jest może taką rewolucją, jak miało to miejsce w przypadku G4, aczkolwiek wygląda świetnie i dobrze wpisuje się w linię dizajnerską wyznaczoną prze Jony’ego Ive’a prawie 20 lat temu.

berrolia

Dla przypomnienia – oryginalny iMac G4 z 2002 r. wygląda tak:

iMac G4 2019

Koncept nowej wersji ikonicznego iMaca G4 stworzył grafik Xhakomo Doda. Na wizualizacjach widzimy przepiękny komputer stacjonarny od Apple, który stylistycznie ewidentnie wzorowany był na pierwowzorze z roku 2002.

Mamy więc korpus w kształcie zbliżonym do półkuli, w którym znajdują się wszystkie komponenty komputera.

Do korpusu, podobnie jak w oryginale, przytwierdzone jest aluminiowe ramię podtrzymujące duży, niemal bezramkowy monitor. Ramię – po raz kolejny tak, jak w oryginale – pozwala na swobodne manewrowanie wyświetlaczem, by można go w dowolny sposób ustawiać zgodnie z preferencjami użytkownika.

Zestaw wieńczy niezwykła klawiatura – sporych rozmiarów panel dotykowy z możliwością wyświetlania klasycznego interfejsu klawiatury, ale także innych GUI, dostosowanych do obsługi konkretnych programów.

Dodatkiem do całości jest nowa wersja Magic Mouse o bardzo wyrazistych liniach.

Jak dla mnie, wizja Xhakomo Doda jest świetną kontynuacją rewolucyjnego projekt sir Jony’ego Ive’a. Moim zdaniem właśnie tak powinien wyglądać komputer stacjonarny w 2020 roku.

Rzecz jasna oceniamy tu „tylko” wygląd, gdyż o parametrach komputera nie wiemy nic. Ale nie o to tu przecież chodzi…

“Good Promo” w ThinkStore – mnóstwo świetnych akcesoriów tańszych nawet o 50%!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: