Czekasz na nowego iPhone’a XR? Dobra wiadomość – będzie miał więcej RAM i szybszy procesor, cena powinna pozostać bez zmian

Tomek Czech   3 września 2019

W oficjalnej bazie Geekbench pojawiły się dzisiaj wyniki testu wydajnościowego nowego iPhone’a, który najprawdopodobniej jest następcą iPhone’a XR. Wynika z nich, że nowy model najtańszego z trójki smartfonów z Cupertino będzie miał nie tylko szybszy procesor, ale też więcej RAM.

berrolia

iPhone XR 2 (2019)

Odnaleziony w bazie Geekbench nowy model jest oznaczony jako „iPhone 12,1” posiadający płytę główną „N104AP”. 9to5Mac pisał w ubiegłym miesiącu, że następca iPhone’a XR ma nazwę kodową 12,1, a Bloomberg podawał już w maju, że nowy XR funkcjonuje w Cupertino pod roboczą nazwą N104. Nie ma więc raczej wątpliwości, że wyniki testu Geekbench dotyczą tzw. „budżetowego” modelu z ekranem 6,1”, czyli tegorocznej wersji iPhone’a XR.

Telefon osiągnął wynik 5415 pkt. w teście single-core i 11294 pkt. w teście multi-core. Wynika z tego, że procesor A13 w nowym XR będzie około 12% szybszy od poprzednika w procesach jednowątkowych i mniej więcej tak samo szybki przy działaniach angażujących kilka rdzeni procesora.

Z informacji w Geekbench wynika też, że częstotliwość taktowania procesora zwiększy się z 2,49 GHz do 2,66 GHz, oraz że nowy XR będzie posiadał 4 GB RAM, czyli o jeden GB więcej niż obecny model.

Cena tego modelu prawdopodobnie nie zmieni się (obecnie wynosi 3729 zł za najtańszą wersję 64 GB), więc następca iPhone’a XR z szybszym procesorem, większą ilością RAM i podwójną tylną kamerą powinien być świetną opcją dla tych, którzy chcą przesiąść się na najnowszego iPhone’a, ale nie są gotowi wydać 5 tys. zł na jednego z dwóch flagowców (następców iPhone’a XS i XS Max).

Konferencja Apple, na której zostaną zaprezentowane wszystkie nowe iPhone’y (i inne sprzęty) odbędzie się 10 września. Na ThinkApple będziemy relacjonować wszystkie wydarzenia na bieżąco.

Wielka promocja LEGO na Amazon.pl!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: