Czekasz na nowego iPhone’a XR? Dobra wiadomość – będzie miał więcej RAM i szybszy procesor, cena powinna pozostać bez zmian

Tomek Czech   3 września 2019

W oficjalnej bazie Geekbench pojawiły się dzisiaj wyniki testu wydajnościowego nowego iPhone’a, który najprawdopodobniej jest następcą iPhone’a XR. Wynika z nich, że nowy model najtańszego z trójki smartfonów z Cupertino będzie miał nie tylko szybszy procesor, ale też więcej RAM.

berrolia

iPhone XR 2 (2019)

Odnaleziony w bazie Geekbench nowy model jest oznaczony jako „iPhone 12,1” posiadający płytę główną „N104AP”. 9to5Mac pisał w ubiegłym miesiącu, że następca iPhone’a XR ma nazwę kodową 12,1, a Bloomberg podawał już w maju, że nowy XR funkcjonuje w Cupertino pod roboczą nazwą N104. Nie ma więc raczej wątpliwości, że wyniki testu Geekbench dotyczą tzw. „budżetowego” modelu z ekranem 6,1”, czyli tegorocznej wersji iPhone’a XR.

Telefon osiągnął wynik 5415 pkt. w teście single-core i 11294 pkt. w teście multi-core. Wynika z tego, że procesor A13 w nowym XR będzie około 12% szybszy od poprzednika w procesach jednowątkowych i mniej więcej tak samo szybki przy działaniach angażujących kilka rdzeni procesora.

Z informacji w Geekbench wynika też, że częstotliwość taktowania procesora zwiększy się z 2,49 GHz do 2,66 GHz, oraz że nowy XR będzie posiadał 4 GB RAM, czyli o jeden GB więcej niż obecny model.

Cena tego modelu prawdopodobnie nie zmieni się (obecnie wynosi 3729 zł za najtańszą wersję 64 GB), więc następca iPhone’a XR z szybszym procesorem, większą ilością RAM i podwójną tylną kamerą powinien być świetną opcją dla tych, którzy chcą przesiąść się na najnowszego iPhone’a, ale nie są gotowi wydać 5 tys. zł na jednego z dwóch flagowców (następców iPhone’a XS i XS Max).

Konferencja Apple, na której zostaną zaprezentowane wszystkie nowe iPhone’y (i inne sprzęty) odbędzie się 10 września. Na ThinkApple będziemy relacjonować wszystkie wydarzenia na bieżąco.

JAYS x-Seven Wireless: Idealne w podróży i do uprawiania sportu

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: