Test baterii w iPhone’ach 11, 11 Pro i 11 Pro Max – jak długo możemy przeglądać sieć przez LTE?

Łukasz Bernaczyk   9 października 2019

Ciekawy test wytrzymałości baterii w tegorocznych iPhone’ach pojawił się na Tom’s Guide. Redaktorzy sprawdzili, jak długo możemy surfować po internecie korzystając z łączności LTE, a wszystko oczywiście na jednym ładowaniu baterii.

berrolia

Czas pracy na baterii iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max – metodologia testu

Jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju testy telefonów, Tom’s Guide to jedno z tych miejsc, gdzie możemy być pewni, że badania były przeprowadzone w sposób skrupulatny, rzetelny i nie są wynikiem sponsorowanej kampanii jednego z producentów smartfonów.

W tym przypadku w badaniu wzięły udział wszystkie trzy tegoroczne modele iPhone’a. Ustawiono w nich równą jasność ekranu na 150 nitów, włączono łączność LTE i rozpoczęto przeglądanie stron internetowych. Co 30 sekund automatycznie ładowano nową stronę www na wszystkich urządzeniach.

Wyniki

Zgodnie z przypuszczeniami, zwycięzcą testu okazał się iPhone 11 Pro Max, który rozładował się dopiero po 11 godzinach i 54 minutach.

Drugie miejsce zajął iPhone 11 z czasem 11 godzin i 16 minut.

Trzecie i jednocześnie ostatnie miejsce przypadło iPhone’owi 11 Pro, który „wyzerował” baterię w 10 godz. i 24 min.

Posumowanie

iPhone’a 11 Pro Max na pierwszym miejscu zestawienia nie jest zaskoczeniem, ponieważ ma zdecydowanie bardziej pojemną baterię od dwóch pozostałych modeli.

Warto dodać, że jeden z jego największych konkurentów  – Samsung Galaxy Note 10+, w identycznym teście rozładował się w czasie o 45 minut krótszym.

Drugie miejsce iPhone’a 11 to bardzo ciekawa wiadomość. Ma on przecież minimalnie mniejszą baterię (3046 mAh) od iPhone’a 11 Pro (3190 mAh). W innym teście porównawczym baterii, o którym pisaliśmy tutaj, iPhone 11 przegrał z 11 Pro i to aż 1 godzinę i 40 minut. Być może najnowsza wersja iOS 13 wpłynęła na optymalizację energochłonności w iPhonie 11. Posiada on bowiem ekran LCD o niższej rozdzielczości (828×1792 px) od wyświetlacza OLED (1125×2436 px) w iPhonie 11 Pro. W związku z tym w teorii wyświetlacz LCD powinien być bardziej energooszczędny od ekranu OLED. Nie potwierdzały tego jednak wcześniejsze testy.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: