Raport: iPhone 12 Pro i 12 Pro Max w nowych rozmiarach, z lepszymi wyświetlaczami Y-OCTA

Łukasz Bernaczyk   28 listopada 2019

W sieci pojawiły się kolejne informacje na temat przyszłorocznej linii iPhone’ów. Tym razem wiadomości dotyczą wyświetlaczy, które znajdziemy w iPhone’ach 12. Najważniejsze z nich są takie, że nawet budżetowy iPhone 12 otrzyma wyświetlacz OLED, oraz że modele Pro będą wyposażone w nowe, lepsze ekrany OLED.

berrolia

iPhone 2020: dwa rodzaje OLEDów

Jak podaje ETNews, dwa przyszłoroczne iPhone’y, z wyświetlaczami w zmienionych rozmiarach 5,4 cala oraz 6,7 cala (czyli iPhone 12 Pro i 12 Pro Max) będą wyposażone w nowy rodzaj ekranu OLED, produkowanego przez Samsunga.

Główną różnicą w technologii i budowie nowych wyświetlaczy Samsunga o nazwie Y-OCTA jest fakt, że nie posiadają osobnej warstwy dotykowej umieszczonej nad ekranem. Technologia wykrywania dotyku została zintegrowana z samym wyświetlaczem, co umożliwiło całkowite pozbycie się jednej z warstw, a to z kolei przekłada się na niższą cenę ekranu oraz na jego mniejszą grubość i wagę.

Nie wiemy, czy w związku z tym iPhone’y 12 Pro i Pro Max będą cieńsze, czy też Apple postanowi jakoś zagospodarować wolną przestrzeń, podobnie jak w tym roku: iPhone’y z serii 11 są nieznacznie grubsze od poprzedników, a dodatkową przestrzeń wykorzystano na zwiększenie rozmiarów i pojemności baterii.

Nieco inny rodzaj wyświetlacza ma się znaleźć w tańszym modelu iPhone 12 z ekranem o przekątnej 6,1 cala. Model ten również otrzyma ekran OLED (tegoroczny iPhone 11 posiada LCD), jednak z oddzielną warstwą dotykową. Dostawcami mają tu być Samsung oraz LG.

Podobne informacje Digitimes podawał już w kwietniu tego roku – według jego informatorów dokładne rozmiary wyświetlaczy przyszłorocznych iPhone’ów będą następujące:

  • 5,42”
  • 6,06”
  • 6,67”

iPhone 12 Pro byłby zatem mniejszy od iPhone’a 11 Pro, który posiada ekran o przekątnej 5,8 cala. Model 6,67”, czyli iPhone 12 Pro Max byłby z kolei większy od iPhone’a 11 Pro Max wyposażonego w wyświetlacz 6,5”.

Digitimes pisał, że ekran w modelu 5,42” ma być wykonany w technologii Y-OCTA (zaawansowany AMOLED od Samsunga) lub TOE touch od LG, dzięki czemu będzie cieńszy, lżejszy i tańszy.

Ponadto w internecie krążą też informacje, jakoby ekrany w przyszłorocznych iPhone’ach miałby charakteryzować się bardzo wysoką częstotliwością odświeżania, równą 120 Hz.

Tego typu wyświetlacze o nazwie ProMotion możecie już znaleźć w iPadach Pro.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: