iPhone 12 może posiadać większą baterię dzięki nowemu modułowi – raport

Łukasz Bernaczyk   10 grudnia 2019

Zgodnie z informacjami podawanymi przez koreańską stronę The Elec, przyszłoroczne iPhone’y zostaną wyposażone w nowe moduły sterujące zasilaniem, które będą o prawie połowę mniejsze od obecnych. Pozwoli to na uzyskanie dodatkowego miejsca na powiększoną baterię.

berrolia

iPhone 12 (2020) – mniejsze elementy, większa bateria

Dla większości użytkowników najsłabszym elementem obecnych smartfonów jest bateria i długość jej działania na jednym ładowaniu.

Jako że sama technologia produkcji akumulatorów do telefonów niewiele się ostatnio zmienia, Apple zamierza w inny sposób zwiększać pojemności baterii w iPhone’ach.

Właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia w tym wypadku. Raport opublikowany przez The Elec mówi, że iPhone’y 12 zostaną wyposażone w nowy moduł zabezpieczający i sterujący zasilaniem smartfonów Apple.

Ma on być o prawie połowę mniejszy od tego montowanego w obecnych iPhone’ach, a za jego produkcję będzie odpowiedzialna firma ITM Semiconductor.

Pozwoli to zaoszczędzić sporo miejsca wewnątrz obudowy, co z kolei ma przełożyć się na większą baterię.  A to, jak wiemy, zapewni dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu.

Kolejne wolne miejsce dla większej baterii w przyszłorocznych iPhone’ach może zwolnić nowy, cieńszy ekran OLED Y-OCTA, o którym pisaliśmy tutaj.

PROMOCJA: Słuchawki wokółuszne Denon AH-GC30 z ANC tańsze o 400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: