Aż trzy urządzenia Apple na liście 10 technologicznych gadżetów dekady według TIME

Łukasz Bernaczyk   17 grudnia 2019

Fot. TIME

Na koniec mijającej dekady magazyn TIME postanowił wybrać 10 gadżetów technologicznych, które w latach 2010 – 2019 uznał za najważniejsze – mające największy wpływ na nasze życie. Wśród wyróżnionych aż trzy miejsca zajęły produkty Apple.

berrolia

Top 10 gadżetów tech 2010 – 2019

Jak napisał sam autor, każdy z wyróżnionych gadżetów opowiada historię nowego podejścia do technologii, nowego sposobu myślenia. Każdy wywarł istotny wpływ na to, w jaki sposób używamy nowych technologii.

Sama lista nie posiada numeracji, czym TIME jasno daje do zrozumienia, że nie ocenia, który z wyróżnionych gadżetów jest ważniejszy.

Apple to jedyny producent elektroniki użytkowej, którego aż trzy produkty znalazły się w opisywanym zestawieniu. Zobaczmy, które to urządzenia i jak swój wybór uzasadnia autor.

iPad (2010)

W roku 2010 Apple urzeczywistniło wizję dotychczas znaną z filmów science-fiction, wprowadzając na rynek nową generację komputerów osobistych. Tym właśnie w dłuższej perspektywie miał się stać tablet.

Pozbawiony praktycznie wszystkich przycisków, duży, dotykowy ekran oraz dedykowany system operacyjny z własnymi aplikacjami znacznie uprościły korzystanie z internetu, mediów, a także ułatwiły obsługę biznesu.

Apple Watch (2015)

Tworząc swój smart-zegarek Apple dokonało tego, czego próbowało wcześniej już wielu – stworzyć zapotrzebowanie, rynek i modę na tego typu urządzenie.

Apple nie było pierwsze, ale Apple Watch posiadał wszystkie te cechy, które czyniły go uniwersalnym, bogatym w funkcje, a do tego estetycznym i dopracowanym w każdym detalu.

Dzięki coraz bardziej rozbudowywanym funkcjom monitorowania zdrowia użytkownika Apple Watch stał się hitem i niedoścignionym liderem rynku smartwatchy.

AiPods (2016)

Ikoniczny wręcz wygląd, minimalistyczny dizajn i prostota obsługi sprawiły, ze pierwsze prawdziwie bezprzewodowe słuchawki Apple zdobyły serca użytkowników. Choć po dziś dzień naśladuje, a wręcz kopiuje je wielu producentów, to AirPodsy nie mają godnego konkurenta, dominując całkowicie rynek słuchawek bezprzewodowych.

***

Pozostałe gadżety na liście TOP 10 Time’to:

  • Tesla Model S (2012)
  • Raspberry Pi (2012)
  • Google Chromecast (2013)
  • DJI Phantom (2013)
  • Amazon Echo (2014)
  • Nintendo Switch (2017)
  • Xbox Adaptive Controller (2018)

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: