Raport: w 2020 Apple może zaprezentować high-endowy komputer dla graczy i e-sportu

Łukasz Bernaczyk   31 grudnia 2019

Ta informacja wzbudziła sporą sensację:w sieci pojawiła się wiadomość, że Apple ma pracować na własnym komputerem przeznaczonym dla graczy. Mógłby zostać zaprezentowany już podczas czerwcowej WWDC 2020.

berrolia

Mac dla graczy i e-sportu

Według informacji opublikowanych przez Economic Daily News, firma z Cupertino jest w trakcie prac nad nowym, high-endowym komputerem przeznaczonym dla wymagających graczy, w tym również dla profesjonalistów zajmujących się e-sportem.

Tajwański raport jest bardzo ogólnikowy – nie wiadomo, czy byłby to komputer stacjonarny, np. specjalna wersja iMaca Pro, czy też może laptop, np. specjalny model MacBooka Pro.

Jedyną w miarę konkretną informacją jest cena, która ma sięgnąć nawet 5 tys. dolarów (oczywiście będzie to zależne od konfiguracji sprzętowej).

Do tych rewelacji należy jednak podejść z dużą dozą sceptycyzmu. Economic Daily News już wielokrotnie publikował błędne raporty dotyczące nadchodzącego sprzętu Apple. Przykładem mogą tu być słuchawki AirPods Pro, które według tajwańskiego źródła miały zadebiutować aż w ośmiu kolorach.

Mac dla graczy byłby pewnie nie lada gratką, jednak do czasu, aż ktoś bardziej wiarygodny nie potwierdzi tej informacji, nie ma co zbytnio optymistycznie wyczekiwać takiego sprzętu.

BLACK FRIDAY na Amazon.pl – lista najlepszych promocji!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: