2 miliardy sprzedanych iPhone’ów – Apple ma osiągnąć tę granicę jeszcze w tym roku

Łukasz Bernaczyk   10 stycznia 2020

Pierwszy model iPhone’a trafił do sprzedaży w czerwcu 2007 roku i niemal od razu zrewolucjonizował rynek telefonów komórkowych. Sprzedaż przyspieszała z każdym nowym modelem, aż doszła do olbrzymiej liczby ponad 200 milionów sztuk sprzedanych w jednym roku kalendarzowym. W tym roku Apple będzie prawdopodobnie świętować 2 miliardy sprzedanych iPhone’ów.

berrolia

2 miliardy iPhone’ów

Analitycy cytowani przez Bloomberga szacują, że do końca fiskalnego roku 2020, który dla Apple kończy się we wrześniu, firma z Cupertino sprzeda jeszcze 195 milionów iPhone’ów, osiągając łączny wynik ponad 1,9 miliarda sprzedanych smartfonów, licząc od momentu premiery pierwszego modelu w 2007 roku.

Jeśli nowe flagowce z serii “12” (mają pojawić aż cztery modele) będą sprzedawać się dobrze w ostatnim kwartale roku, czyli okresie, kiedy Apple tradycyjnie sprzedaje najwięcej iPhone’ów ( w najlepszych latach blisko 80 milionów), to Apple prawdopodobnie  osiągnie 2 miliardy sprzedanych iPhone’ów przed końcem 2020 roku.

Jest to ogromna liczba świadcząca o niepodważalnym sukcesie iPhone’a.

Biorąc pod uwagę informacje krążące o planowanych na ten rok premierach iPhone SE 2 oraz zupełnie przeprojektowanych iPhone’ów 12 z łącznością 5G, moim zdaniem Apple może magiczną barierę 2 miliardów sprzedanych iPhone’ów osiągnąć jeszcze szybciej, niż przewidują to analitycy.

Granicę miliarda sprzedanych iPhone’ów Apple przekroczyło w 2016 roku.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: