Wyciekło pierwsze wideo z iPhonem 9. Ładny, ale to prawdopodobnie fake

Łukasz Bernaczyk   20 lutego 2020

Na platformie TikTok pojawiło się wideo mające rzekomo przedstawiać iPhone’a 9. Film zdobył sporą popularność i przyciągnął uwagę blogów technologicznych oraz fanów Apple na całym świcie. Jest to jednak najprawdopodobniej wielkie oszustwo.

berrolia

iPhone 9/iPhone SE 2 na wideo

Na filmie udostępnionym na TikTok widzimy działający smartfon, który tylko połowicznie pokrywa się z doniesieniami na temat nowego budżetowego iPhone’a. Zarówno przód (szerokie ramki, przycisk Home z Touch ID), jak i tył (pojedyncza kamera, szklana obudowa) zgadzają się z tym, co do tej pory słyszeliśmy o iPhonie 9/SE 2. Nie zgadza się za to wygląd bocznej ramki – na wideo widzimy płaską ramkę z ostrymi krawędziami, charakterystyczną dla starszych modeli, natomiast nowy “budżetowiec” ma mieć ramkę z zaokrąglonymi krawędziami, jak w obecnych modelach.

To jednak najprawdopodobniej fake

Z dużym prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że pokazany na filmie model to podróbka nadchodzącego iPhone’a 9/SE 2.

Po pierwsze, jeżeli byłby to model wykradziony z laboratoriów Apple, na zablokowanym ekranie widniałyby informacje dotyczące poufności.

Po drugie, na włączonym wyświetlaczu widzimy aplikację Wideo z iOS 12, a prawdziwy prototyp działałby zapewne na systemie iOS 13.

Po trzecie, logo na “pleckach” w nowych iPhone’ach (modele 11, 11 Pro i 11 Pro Max) jest umieszczane centralnie, a nie w górnej części tylnej obudowy.

Najprawdopodobniej na wideo widzimy albo iPhone’a 8 z przerobioną obudową, albo jeden z chińśkich klonów iPhone’a działający na Androidzie z nakładką wizualną na system.

Przypomnijmy, że premiera nowego iPhone’a 9/SE2 może się odbyć już pod koniec marca. Wszystkie informacji o tym modelu znajdziecie tutaj.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło
Grafika

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: