Zobacz wszystkie nowości w iOS 13.4 beta 2

Łukasz Bernaczyk   21 lutego 2020

W środę Apple udostępniło deweloperom nową wersję systemu iOS, oznaczone numerkiem 13.4 beta 2. Sprawdźmy, co nowego się w nim znalazło.

berrolia

iOS 13.4

O wszystkich nowościach wprowadzonych w systemach iOS 13.4 beta 1 i iPadOS 13.4 beta 1 pisaliśmy nieco ponad tydzień temu tutaj i nieco bardziej szczegółowo tutaj.

Zobaczmy zatem, co nowego wprowadza druga wersja beta.

Nowości w iOS 13.4 beta 2

  • Aplikacja TV

W apce TV pojawiły nowe opcje w sekcji ustawień. Możemy teraz wybierać, czy przy połączeniu komórkowym chcemy mieć możliwość oglądania i pobierania treści wideo, czy też nie. Domyślnie, zarówno oglądanie, jak i pobieranie wideo przez sieć komórkową jest wyłączone.

Podobnie wyglądają nowe opcje dotyczące jakości oglądanych i pobieranych filmów i seriali

.

Możemy zatem wybrać (osobno dla oglądania i pobierania) jedną z dwóch opcji: „Wysoka jakość” lub „Oszczędzanie danych”. Opcje te ustawiamy osobno dla połączenia WiFi oraz komórkowego.

W pierwszej z nich obraz wideo jest w lepszej jakości i obsługuje HDR, natomiast „konsumuje” więcej danych, przez co wolniej się pobiera i zabiera więcej miejsca po pobraniu.

Przy wyborze „Oszczędzania danych” wideo pobiera się szybciej i zajmuje mniej miejsca w pamięci iPhone’a czy iPada, jednak obraz jest gorszej jakości. W tym trybie system będzie pobierał maksymalnie 600 MB danych na godzinę.

  • Nowy pasek narzędzi w aplikacji Mail

W pierwszej becie systemów iOS 13.4 i iPadOS 13.4 Apple zupełnie zmieniło pasek narzędzi w aplikacji Mail. Widocznie po testach okazało się, że narzędzia można jeszcze lepiej rozlokować, ponieważ druga beta zmienia poprzednie ułożenie funkcji.

Zmianie uległy dwie ikony po prawej stronie. Z menu usunięto narzędzie do flagowania maili, a dołożono ikonę odpowiedzialną za utworzenie nowej wiadomości. Strzałka odpowiedzi ma maila została zamieniona miejscami z wspomnianym kreatorem nowego maila.

  • Nowe informacje na temat funkcji CarKey

Funkcjonalność o nazwie CarKey, która po raz pierwszy pojawiła się w iOS 13.4 beta 1 szerzej opisywaliśmy tutaj. W dużym skrócie: CarKey umożliwi korzystanie z iPhone’a czy Apple Watcha jako cyfrowego kluczyka do samochodu, który będziemy mogli otworzyć, zamknąć, a nawet odpalić nasz samochód.

Referencje w najnowszej wersji systemów iOS 13.4 beta 2 wskazują na to, że taki cyfrowy kluczyk będzie można przesłać w wiadomości iMessage, umożliwiając tym samym członkowi rodziny lub znajomemu dostęp do samochodu.

Na razie to wszystkie zmiany, jakie udało się znaleźć w iOS 13.4 beta 2.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: