Piekło zamarzło – Android działa na iPhonie!

Tomek Czech   4 marca 2020

Jeśli spośród wszystkich smartfonów na rynku najbardziej cenisz dizajn i hardware telefonów z Cupertino, ale jako system operacyjny bardziej niż zamknięty iOS odpowiada Ci system stworzony przez Google, w końcu jest idealne rozwiązanie dla Ciebie – iPhone z Androidem! Co prawda na razie nie każdy model i nie z pełni funkcjonalnym Androidem, ale to dopiero początki.

berrolia

iPhone z Androidem

Hakerzy skupieni w grupie Correlium od ponad dekady pracują nad Androidem dla iPhonie w ramach Project Sandcastle. Udało im się zainstalować Androida juz na pierwszym iPhonie. Ale nie było to rozwiązanie łatwo dostępne dla wszystkich użytkowników.

Po wielu latach wrócili do tego projektu i jako cel postawili sobie stworzenie użytkownikom możliwość instalowania najnowszych wersji Androida na nowych modelach iPhone’a. Właśnie ogłosili pierwszy sukces – po zrobieniu jailbreaku z wykorzystaniem checkra1n exploit, na iPhonie 7 lub 7 Plus można zainstalować Androida jako podstawowy system operacyjny.

Fot. Forbes

Na razie nie jest on w pełni funkcjonalny – nie działa wiele elementów hardware’u, jak kamera czy modem Bluetooth. Ale, jak zaznaczają hakerzy, to i tak duży przełom w ich pracy, która będzie kontynuowana, by któregoś dnia na telefonach z Cupertino można było zainstalować w pełni funkcjonalnego Androida.

Zapewniają też, że niedługo pojawi się wsparcie dla innych modeli iPhone’a. Za pomocą wykorzystywanego przez nich exploitu można “uwolnić” modele od iPhone’a 4S do iPhone’a X.

Według hakerów, prawdopodobnie możliwe też będzie zainstalowanie dwóch systemów na jednym telefonie i posiadanie iPhone’a z iOS i Androidem jednocześnie. Chyba że… na drodze stanie sąd: Apple pozwało Correlium za wirtualizację ich systemu w chmurze i właśnie toczy się między nimi batalia sądowa.

Odkrywaj codziennie nowe promocje na iSpot.pl

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: