Premiera iPhone’a 9/SE 2 jednak opóźniona – raport

Tomek Czech   5 marca 2020

W ostatnich tygodniach pojawiało się wiele doniesień na temat tego, czy rynkowa premiera iPhone’a 9 (iPhone’a SE 2) zostanie opóźniona przez epidemię koronawirusa, czy nie. Najnowszy raport Digitimes wskazuje, że nowy budżetowy iPhone trafi jednak do sprzedaży nieco później, niż pierwotnie planowało to Apple.

berrolia

iPhone 9/SE 2 – premiera w drugim kwartale 2020

Według Digitimes, nowy model “taniego” iPhone’a przeszedł już ostateczną fazę testową i weryfikacyjną, jednak jego produkcja jest nieznacznie opóźniona – według źródeł w łańcuchu dostaw Apple, jeden z tajwańskich podwykonawców firmy z Cupertino będzie w stanie dostarczyć produkowane przez siebie komponenty do nowego modelu dopiero w drugim kwartale tego roku. Wcześniej dostawę planowano na pierwszy kwartał.

Oznacza to, że masowa produkcja iPhone’a 9/SE 2 ruszy znacznie później niż planowało Apple (według wcześniejszych informacji, miała się ona rozpocząć już w połowie lutego). To z kolei oznacza, że nowy budżetowy iPhone najprawdopodobniej nie trafi na półki sklepowe 3 kwietnia, jak się spodziewano, tylko później – wydaje się, że pierwszy realistyczny termin w tej sytuacji to maj, a być może dopiero początek czerwca.

Oczywiście nie zmienia to faktu, że Apple może zaprezentować światu nowy model już pod koniec marca, jak ponoć oryginalnie planowało. Choć jeśli nie zorganizuje w tym celu konferencji – a trudno przypuszczać, by ją zrobiła w sytuacji rozporzestrzeniania się koronawirusa, to może ogłosić iPhone’a 9/SE 2 i inne sprzęty za pomocą informacji prasowej właściwie w dowolnym momencie.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: