Raport: iPhone 12 Pro z kamerą 64 MP i wsparciem Night Mode przez wszystkie obiektywy, łącznie z przednią kamerą FaceTime

Tomek Czech   6 marca 2020

Deweloper Max Weinbach, który niejednokrotnie udowodnił, że jest dobrze poinformowany o planach Apple, ujawnił kilka nowych informacji na temat iPhone’a 12 Pro, którego premiera spodziewana jest jesienią. Firma z Cupertino ma kolejny raz mocno skupić się na ulepszeniu tylnej i przedniej kamery swojego flagowca.

iPhone 12 Pro (2020) z kamerą 64 MP?

Według Weinbacha, iPhone 12 Pro i 12 Pro Max zostaną wyposażone w kamery z matrycą o większej rozdzielczości niż dotychczasowe 12 MP. Apple testowało najnowszą stworzoną przez Sony kamerę 64 MP i nie jest wykluczone, że to właśnie ona trafi do nowych modeli.

Znacznie ulepszony ma też być obiektyw ultraszerokokątny – jego jasność ma wzrosnąć o około 35%, co przełoży się na wartość przesłony rzędu f/1,6 – f/1,7 (obecnie jest to f/2,4). Więcej światła to oczywiście lepsza jakość zdjęć. Obiekty ten ma dodatkowo pozwalać na lepsze fokusowanie z bardzo bliskiej odległości, co z pewnością ucieszy miłośników makrofotografii.

Świetną wiadomością jest też to, że wszystkie trzy obiektywy tylnej kamery iPhone’a 12 Pro, a także obiektyw przedniej kamery FaceTime mają wpierać night mode. W iPhonie 11 Pro tryb nocny działa tylko z jednym, standardowym obiektywem szerokokątnym.

Ulepszony ma też zostać inteligentny HDR (smart HDR), który łączy na jednej fotografii optymalnie naświetlone obszary oddzielnych zdjeć.

Z miłości do Apple

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: