Apple zaprojektowało i dostarcza do szpitali milion przyłbic tygodniowo

Łukasz Bernaczyk   10 kwietnia 2020

Jakie czasy, takie produkty Apple. W dobie światowej pandemii koronawirusa Apple także postanowiło mieć swój wkład w walkę z niewidzialnym wrogiem i wspomóc ludzi znajdujących się na pierwszej linii frontu walki z COVID-19, czyli lekarzy, pielęgniarki, a także cały personel medyczny obsługujący zakażonych znajdujących się w szpitalach.

berrolia

Apple Face Shield

Początkowo Apple zakupiło i obdarowało medyków 20 milionami maseczek ochronnych, teraz firma z Cupertino produkuje przyłbice ochronne własnego projektu.

Jak zapowiedział CEO Tim Cook, firma zamierza produkować i dostarczać do szpitali około 1 miliona przyłbic tygodniowo.

Pierwszy milion przyłbic trafił w ostatni weekend od szpitala Kaiser w Santa Clara Valley. Jak przystało na produkt Apple, przyłbica ma stosunkowo prostą konstrukcję i minimalistyczny wygląd, choć ten akurat w tym wypadku nie jest najważniejszy.

Media donoszą, że przyłbica zaprojektowana i wyprodukowana przez firmą z Cupertino została bardzo dobrze przyjęta przez personel medyczny.

Przyłbice należy samemu zmontować, co jest bardzo proste i nie powinno zająć więcej niż dwie minuty.

Apple udostępniło nawet specjalną stronę, pokazującą instrukcję w postaci animacji kolejnych kroków składania takiej przyłbicy. Dodatkowo, instrukcja w postaci statycznych obrazów jest też do pobrania w pdf.

Tim Cook podzielił się powyższymi informacjami na Twitterze, prosząc przy okazji o przestrzeganie zasad samoizolacji oraz życząc zdrowia.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: